Nemoć Radničkog u Zagrebu

• 29. februar 2012.

• 21:48

U odloženoj utakmici 20. kola ABA lige, košarkaši kragujevačkog Radničkog ubedljivo su večeras poraženi od domaće Cedevite u Zagrebu i tako nisu uspeli da se na tabeli priključe grupi tiumova na deobi šestog mesta.

Iako su uoči meča, ne umanjujući neosporan kvalitet rivala, najavljivali da im odgovara stil igre Cedevite, Kragujevčani to nisu pokazali večeras na parketu i potpuno zasluženo doživeli su jedanaesti poraz u regionalnom takmičenju.

Cedevita je slavila rezultatom 86:68, po četvrtinama 21:20, 27:19, 20:13, 18:16, a gosti iz Kragujevca su samo u prvoj četvrtini bili rezultatski ravnopravan rival. U preostale tri deonice Zagrepčani su samo uvećavali prednost.

Domaći tim je uspeo da neutrališe najboljeg igrača Radničkog Dejvida Sajmona, koji je meč završio sa, za njega skromnih, šest poena. To se, naravno, odrazilo na rezultat, pa su košarkaši Cedevite rutinski priveli meč kraju.

U pobedničkoj ekipi Ovens je bio najefikasniji sa 16 poena, a Drejper i Bilan su upisali po 12.

Kod Kragujevčana, Skot se istakao sa 17 poena, ali uz šut za dva poena 6/14. Miljan Pavković je meč završio sa 12 poena.

Cedevita se tako učvrstila na drugom mestu, sada ima skor 17/4, dok Radnički ima 10 pobeda i 11 poraza, na devetoj poziciji.

Podsetimo, poraz je večeras doživela i Crvena zvezda na gostovanju ekipi Širokog.