Nema leka protiv slabe odbrane, Zvezda poražena u Istanbulu

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 12. januar 2018.

• 20:28

Loša igra u odbrani koštala je danas Crvenu zvezdu pobede u Istanbulu.

Poraz Crvene zvezde u okviru 17. kola Evroplige od Anadolu Efesa rezultatom 104:95 (22:21, 28:25, 27:25 i 27:24), bio je ovo 10. poraz našeg šampiona u najelitnijem takmičenju.

Dobro je krenula Crvena zvezda, Feldin je odlično počeo i nagovestio da će imati dobro šutersko veče u Istanbulu.

Povela je Zvezda sa 4:7, imala par puta tri poena prednosti, ali je Krunoslav Simon takođe dokazao da je šuterski raspoložen i zajedno sa Motumom doveo domaće do 16:12.

Bjelica, Jovanović i Dangubić su uspeli da preokrenu rezultat, klackalica je bila do kraja, a Efes je na mali odmor otišao uz prednost 22:21.

Jovanović je pogodio trojku za 22:24, ali onda u seriju ulazi Zoran Dragić, u stilu Gorana Dragića.

Igrao je fenomenalno, pogodio nekoliko šuteva, očas posla je Efes poveo sa 35:28. Vladimir Štimac je doneo domaćima 9 poena prednosti, što je bila najveća prednost danas.

Prednost je nastavila da raste, Derik Braun je bio odličan i doveo svoju ekipu do 13 poena prednosti (43:30), odbrana Crvene zvezde je izgledala veoma slabo u tim trenucima. Ročesti i Davidovac su pogodili trojke, ali odbrana je i dalje zakazivala, primili su 49 poena, a do kraja poluvremena je bilo još minut. Ipak, defanzivno su podigli nivo igre crveno-beli, uspeli su da smanje razliku i imali su čemu da se nadaju u nastavku meča.

Bjelica je u nastavku pogodio veoma bitnu trojku za 55:53 u korist domaćina koji se ipak ponovo odvojio na veliku prednost, bilo je +10 nakon serije Mekaluma i Dragića.

Janković i Davidovac vraćaju Zvezdu ponovo u igru, a kada je Lesor zakucao, bilo je 71:69 u korist Efesa.

Igralo se u serijama u ovom meču. Braun je nakon kontre zakucao za 82:71, ali se Zvezda ponovo vratila nakon trojke Enisa i ofanzivnog skoka Feldina, na semaforu je pisalo 82:76, još ništa nije bilo gotovo.

Bitni trenuci su tri vezana promašena bacanja Crvene zvezde, Bjelica dva i Lesor jedan, mogli su izabranici Dušana Alimpijevića da smanje rezultat sredinom poslednje deonice.

Mekalum je svojim 17. poenom doneo Efesu +7 na 4:46 do kraja utakmice, Alimpijević je reagovao tajm-autom. Nakon toga neodgovorno ponašanje Stefana Jankovića koji pravi nameran faul, Efes je otišao na 90:81.

Kada je Zoran Dragić pogodio trojku za 93:81 na tri minuta do kraja sve je bilo daleko jasnije, Zvezda nije mogla da se izvadi iz ove situacije.

Zvezda je samo uspela da smanji rezultat do kraja utakmice, ne i da slavi, pa u nastavak sezone u Evroligi ulazi sa skorom 7-10.

Zoran Dragić je imao 24 poena, Mekalum je upisao 17. Bjelica je upisao 15 poena, Ročesti 14, a Jovanović 13 poena.