Nema kraja Efesovoj seriji, 15:0! Vasa opet efikasan!

17:15

Danas je dobio i istanbulski derbi.

EPA-EFE/GEORGIA PANAGOPOULOU

U turskoj Superligi ovog vikenda igraju se mečevi 16. kola, a danas je u centru pažnje bio duel Efesa i Galatasaraja.

Rezultatske neizvesnosti nije bilo, Efes je opravdao ulogu favorita i na kraju slavio sa 90:80.

Domaći tim je pitanje pobednika rešio već do kraja treće četvrtine, kada je stekao 22 poena razlike (76:54), a u poslednjih deset minuta Galatasaraj je uspeo da tu razliku prepolovi i ublaži današnji poraz.

Vasilije Micić je ponovo bio najefikasniji u Efesu, upisao je 20 poena, uz četiri asistencije, a pratili su ga Buboa sa 15 i Moerman sa 12 postignutih poena.

Goste je predvodio Arslan sa 21 poenom, ali nije uspeo da spreči već jedanaesti poraz Galatasaraja, koji je ostao na pretposlednjem mestu na tabeli.

Efes i dalje ima stopostotni učinak - 15 mečeva, 15 pobeda.