Neizvesno u Zagrebu, Metalac izgubio od Cibone

nedelja 03.01.2016.
20:55

Voema neizvestan duel Cibone i Metalca, na kraju su domaći slavili jer su imali više živaca u završnici meča.

Metalac Farmakom/Foto studio Art

Košarkaši Metalca nisu uspeli da zabeleže novu pobedu u ABA ligi pošto su danas savladani od strane Cibone u dvorani "Dražen Petrović" rezultatom 77:73.

Imali su košarkaši Metalca dobru priliku da savladaju današnjeg protivnika, ali nisu imali dovoljno koncentracije u odlučujućim trenucima.

Prvu četvrtinu dobio je Metalac 15:14, a onda je u drugoj četvrtini Cibona uglavnom vodila, a goste iz Valjeva je držao u igri sjajni Majstorović koji je vezao 10 poena uzastopno.

Sa tri poena prednosti je Metalac ušao u drugo poluvreme, a onda je u drugom Cibona krenula nešto bolje zahvaljujući Anteu Žižiću.

Ipak, igrao se egal sve do samog kraja utakmice, a možda i odlučujuće poene na ovom meču postigao je Hukić trojkom za 72:65 na dva minuta pred kraj.

Ovu prednost domaći nisu ispustili iako su gosti prišli na 74:73, na kraju su slavili nakon penal završnice sa 77:73.

Ante Žižić nastavlja da razbija, imao je 36 indeks, 19 poena, 14 skokova. Na drugoj strani Majstorović je zabeležio 17 poena.