Nedovićevih briljantnih par minuta nedovoljno za povratak, CSKA lagano sa Armanijem

petak 08.03.2019.
20:04

Fantastična serija ekipe CSKA iz Moskve se nastavlja.

Epa/Matteo Bazzi

Ekipa koja je trenutno u najboljoj formi u Evroligi jeste CSKA iz Moskve, oni su danas savladali Armani iz Milana sa 101:95.

Jedino je prva četvrtina bila neizvesna, u drugoj je na samom startu CSKA napravio seriju preko Bolomboja i Higinsa, prešli su domaći i u dvocifrenu prednost, da bi u poslednjoj deonici stigli i do +19 zahvaljujući Otelu Hanteru.

Tada sledi fantastična serija Nemanje Nedovića koji je bio nezaustavljiv.

Na 5:53 do kraja utakmice imao je 5 poena na svom kontu (pri rezultatu 88:72), a onda je vezao trojku, dvojku, trojku, pa još jednu trojku za 94:87. Tada je već imao 16 poena, ali sve što su gosti uspeli jeste da smanje rezultat, nije se čak ušlo ni u neizvesnu završnicu pošto je CSKA preko Higinsa i Klajburna čuvao prednost.

Kod domaćina Otelo Hanter najefikasniji sa 19 poena, Higins je dodao 18, Klejburn 16. Srbi najefikasniji kod Milana, Micov i Nedović su imali po 16 poena, a Bruks je imao 14.