sreda 11.11.2015.
08:56

Minesota sama sebe pobedila protiv Šarlota. Lebron utišao "Džez", Majami nije video Brajanta, povreda Duranta, iznenađenje u Kanadi...

BETA/AP Photo/Andy Manis

Minesota je bez nekoliko startera poražena od Hornetsa. Klupa Šarlota je iznela meč, Lin sa 19 i Lemb sa 18 poena su predvodili rezerviste gostiju.

Timbervulvsi su bili bez Viginsa, Rubija i Garneta. Bjelica maksimalno koristi šansu, ubacio je 13 poena, imao 7 skokova, 4 asistencije i blokadu za 27 minuta. Njegov tim je "prodao" 22 lopte koje su rezultirale sa isto toliko poena Šarlota, to je bio ključ poraza.

Thunder Wizards Basketball

Kevin Durant se povredio u rodnom gradu, ali je Oklahoma stigla do pobede u prestonici. KD se nije pojavio na terenu u drugom delu, no Vestbruk je posao završio sam, uz tripl dabl, 22 poena, po 11 skokova i asistencija. Dion Vejters je dodao 25, pa se Tander rehabilitovao posle tri uzastopna poraza, sa dve pobede u nizu. Sada su na 5-3. Kouč domaćih Vitman zamerio je svom timu na mekoj odbrani, ali je Oklahoma pogodio 15 trojki iz 23 pokušaja, njihov šut bi srušio i jači tim.

U derbiju Atlantika iznenađenje. Niksi su naneli prvi poraz Torontu na domaćem terenu. Pobeda je kontroverzna, Kanađani smatraju da je Melo Entoni bio van terena u ključnom napadu, odnosno da je nogom bio izvan linije. Melo je asistirao Lensu Tomasu koga je faulirao Lovri, dva bacanja su zapečatila sudbinu šampiona Atlantika. Karmelo Entoni je ubacio 25 poena, ovo je treća pobeda Njujorka u gostima ove sezone, cele prošle su dobili tek 7 mečeva.

Jazz Cavaliers Basketball

Klivlendu nije bilo lako protiv Jute, ali je Lebron, iako rovit, ubacio 17 od ukupno 31 poena u poslednjoj četvrtini i rešio pobednika. To je sedma u nizu za Kavse, koji su bili na -9 u poslednjoj četvrtini pre nego što je "Kralj Džejms" digao navijače na noge. Serija 10:0 ih je vratila u igru, kasnije su Tristan Tompson i Mo Vilijams koji je brojao do 29 priveli posao kraju.

Lakers Heat Basketball

Kris Boš je ubacio 30 poena u pobedi Majamija nad Lejkersima. Gosti bez Brajanta koga muče leđa, bio je veoma razočaran što nije igrao, posle meča je ostao sa Vejdom i njegovim sinom. Zanimljivo da "Fleš" nije planirao da vodi sina, ali je Brajant tražio da mali Zaire dođe, kako bi ga ubedio da više trenira.

Boston je prekinuo seriju Milvokija od četiri pobede, spustili su Bakse na 83 poena, Ajsija Tomas je ubacio 20, Li i Tarner dodali po 13, na drugoj strani Greg Monro 17 poena, 14 skokova.

Konačno pobeda za Pelikanse. Platili su je povredom Dejvisa, ali i ako su bez svog najboljeg igrača bili čitavo poluvreme, Dalas nije uspeo ni da pripreti. Rajan Anderson je ubacio 25 poena, imao 11 skokova, lako su sačuvali +18 iz prvog poluvremena.