• 02. januar 2017.

• 20:29

Košarkaši Crvene zvezde mts u velikom stilu započeli su novu, 2017. godinu. Ne samo da je nastavljen niz nepobedivosti u ABA ligi ove sezone, nego je postavljen i novi rekord!

Pred punim tribinama hale ''Aleksandar Nikolić'', košarkaši Crvene zvezde mts nastavili su da oduševljavaju svoje navijače, baš kao što su to činili i u 2016. godini. Večeras su, ipak, otišli i korak dalje!

Naime, u utakmici 16. kola ABA lige, Zvezda je večeras bukvalno demolirala nejaku ekipu Zadra rezultatom 113-65.

Ono što, međutim, najviše impresionira jeste rezultat prvog poluvremena, koji je glasio 67:27 u korist aktuelnog šampiona!

To je rekordan broj poena koji je jedna ekipa uspela da postigne u prvom poluvremenu, u istoriji ABA lige! Imala je Zvezda priliku da kraja obori rekord i kada je u pitanju konačan broj poena, ali je u nastavku ''smanjila gas'', pa su gosti još i dobro prošli.

Zanimljivo je da su upravo Zadrani i dalje vlasnici tog rekorda, još iz 2003. godine, kada su Bosni iz Sarajeva ubacili 122 poena.

Inače, utakmici je prisustvovao i Zvezdin novajlija Dion Tompson, koji je danas doputovao u Beograd, a ''Delije'' su ga po ulasku u halu pozdravile ovacijama.

Takođe, Radonjićev tim bodrili su i naši nekadašnji fudbalski asovi i reprezentativci - Dejan Stanković i Marko Pantelić.

Šta reći o samoj utakmici - ''igra mačke i miša'', postavljalo se samo pitanje koliko će Zvezdini košarkaši postići poena do kraja meča i koja će konačna razlika biti u njihovu korist. Najubedljivija je bila ''plus 56'' (88-32, 93-37, 96-40...), u nekoliko navrata u drugom poluvremenu, ali su do kraja gosti uspeli da koliko-toliko ublaže večerašnji poraz.

Naravno, trener Dejan Radonjić je ukazao priliku svim raspoloživim igračima, u drugom poluvremenu nastupio je i Čarls Dženkins koji je jedini odmarao tokom prvih 20 minuta.

Savršenu partiju odigrao je kapiten Luka Mitrović, koji je upisao 16 poena (6/6 za dva, 1/1 za tri, 1/1 slobodna bacanja), uz 10 skokova. Efikasniji od njega bio je Nejt Volters sa 17 poena, Marko Simonović je upisao 15, a Nemanja Dangubić 14 poena.

Kod Zadrana, prema očekivanju, najbolji Ivan Marinković sa 20 poena i osam skokova.