NBA - Sparsi se ne daju, prošao Majami, Indijana pred ispadanjem!

• Autor: Boris Jovanović

• 29. april 2014.

• 08:46

San Antonio dobio četvrto poglavlje teksaškog derbija u Dalasu, sada je rezultat izjednačen. Šampion prvi stigao do polufinala, a u sudaru prvog i osmog na Istoku na pragu smo velikog iznenađenja!

Indijana je pred eliminacijom. U najuzbudlivijoj priči na Istoku još jednom su poraženi kod kuće od Atlante koja je povela sa 3:2 i imaće šansu da overi polufinale u narednom meču u Džordžiji.

Jedan od junaka je bio Majk Skot, sasuo je baraž od 17 poena u drugoj četvrtini, tada su Houksi stekli prednost koju su uspeli da odbrane do kraja utakmice. U pomenutom periodu igre Houksi su napravili seriju od 30:6, videlo se da Pejsersi nemaju odgovor. Podsetićemo u pitanju je tim koji je imao skor od 35-6 kod kuće, a već je dva puta izgubio na svom terenu u ovoj seriji.

Hemija iz prvog dela sezone je nastala, gvozdena odbrana je dozvolila sebi da u drugoj četvrtini primi 41 poen što je crni rekord franšize.

Houksi su ubacili 15 trojki, sopstveni rekord u plej ofu, u famoznoj drugoj četvrtini dali su čak 9.

Šelvin Mak je ubacio 20 poena za Atlantu, Milsap je dodao 18, Korver 16. Pero Antić je počeo u petorci, realizovao je samo jedno slobodno bacanje. Na drugoj strani Pol Džordž 26 poena, ali je Hibert prvi put u karijeri ostao bez poena u plej ofu NBA lige.

Majami je završio posao, počistili su Šarlot koji ostaje bez pobede u plej ofu. Hit je dobio i drugi meč u Severnoj Karolini, serija se neće vraćati na Floridu. Sada će šampion odmarati, čekaju rasplet u duelu Toronta i Netsa koji je daleko od raspleta.

Lebron je ubacio 31 poen, u jednom trenutku je ostao na parketu posle povrede, ali se dobro završilo. On je noćna mora za Bobketse, računajući i plej of, u osam mečeva protiv ovog tima je postizao u proseku oko 36 poena. Lebron je posle tog sudara sa Bijombom kada je vrištao od bola zaigrao najbolje, pa je tada Majami, sredinom treće četvrtine uspostavio kontrolu.

Šarlot bez povređenog Ala Džefersona bez nade, Kemba Voker je ubacio 29 poena, ali to je slaba uteha.

Inače Majami se na sličan način kao i Klipersi pridružio protestu zbog rasističkog ispada gazde ekipe iz El Eja, Donalda Sterlinga.

San Antonio se vratio u igru. Dobili su četvrti meč u Dalasu, vratili brejk, sada je u teksaškom obračunu sve otvoreno, 2:2.

Ponovo je odličan bio Manu Đinobili sa 23 poena, Boris Diao je pogodio ključnu trojku u finišu, pa su Sparsi odoleli i sačuvali prednost u finišu. Inače gosti su bili na +20 u trećoj četvrtini, ali su se srčani Mavsi vratili u igru, izjednačili na 87:87, pre nego što je Diao pogodio trojku. Monta Elis je ubacio 20 poena, ali je promašio dva šuta koja su mogla da u finišu donesu produžetak domaćima.

Oba tima su nosila crne čarape, takođe tihi protest zbog Sterlinga na koga pritisak raste.