subota 16.03.2019.
20:03

Atlanta umalo napravila fenomenalan preokret.

EPA-EFE/PETER FOLEY

U borbi za što bolji plasman na Istoku Boston Seltiksi su danas dočekali Atlantu i na kraju su slavili rezultatom 129:120.

Bilo je prilično napeto u poslednjoj deonici, iako su domaći imali ogromnu prednost tokom treće četvrtine, sredinom tog dela su imali i +25.

Na samo 5:53 do kraja utakmice na semaforu je pisalo 112:112, ali je Braun trojkom zaustavio napad Atlante. Upravo je ovaj igrač, pored Morisa, vratio Boston na pristojniji plus, pa domaći nisu imali previše problema da zadrže prednost.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Kajri Irving sa 30 poena, dodao je 10 skokova i 9 asistencija, a odlični su bili Markus Moris sa 19 poena i 11 skokova, kao i Džejson Tejtum sa 18 poena, 7 skokova i 4 asistencije. Džejlen Braun je dodao 23 poena.

Kod Atlante Trej Jang najbolji po običaju sa 26 poena, 4 skoka i asistencije, Džon Kolins je dodao 20 poena i 11 skokova. Valja napomenuti i učinak Vinsa Kartera, 16 poena za 21 minut.