Najdosadnija utakmica ikada i MONSTRUOZNI Embid, 39+17 za pobedu protiv Pistonsa!

subota 03.11.2018.
21:06

Detroit Pistonsi nisu bili dorastao rival Filadelfiji koja je stigla do 6. pobede u ovom šampionatu.

Beta/AP Photo/Laurence Kesterson

Fantastični Džoel Embid je danas pružio jednu od najboljih partija karijere.

On je postigao 32 poena u prvom poluvremenu što mu je rekord, doneo i 24 poena prednosti svojoj ekipi nakon prva 24 minuta.

Očekivalo se odrađivanje posla od strane Filadelfije, ali su imali krizu u igri tokom poslednje četvrtine kada je Detroit stigao do 92:87.

Ipak, napad je odbijen, Filadelfija je stigla do nove pobede, rezultat je bio 109:99.

Ono što je obeležilo ovaj meč jesu slobodna bacanja. Videli smo čak 92 kombinovano, Embid je šutnuo čak 23, pa je bilo prilično dosadno gledati ovu utakmicu u pojedinim trenucima.

Embid na kraju 39 poena, 17 skokova, 2 blokade. Džej-Džej Redik je imao 16, a Muskala 14 poena. Dario Šarić slab sa samo 5 poena i 4 skoka.

Fantastičan na drugoj strani je bio Blejk Grifin sa 38 poena, 13 skokova i 6 asistencija.