Najbolji napad ABA lige - Partizan napunio koš Mege!

subota 11.11.2017.
20:48

Posle tri uzastopna poraza, Partizan se večeras vratio na pobednički kolosek. Ubedljiv trijumf protiv Mege u Sremskoj Mitrovici.

BETAPHOTO/ABA liga/Mega Bemax/Ivica Veselinov/DS

Košarkaši Partizana ostvarili su petu pobedu ove sezone u ABA ligi. U meču osmog kola regionalnog takmičenja, crno-beli su kao gosti savladali ekipu Mega Bemaksa rezultatom 102-89.

Prva četvrtina protekla je u ravnopravnoj borbi. Megu je u tom delu igre predvodio raspoloženi Dilan Enis koji je za prvih deset minuta upisao 11 poena uz stopostotan šut za dva (4/4).

Na drugoj strani, crno-bele je predvodio plejmejker Najdžel Vilijams-Gos, a zapažene momente večeras je imao i Strahinja Gavrilović.

Ono gde je Mega dominirala, to je bio učinak u skokovima, ali posle prve deonice domaći su stekli samo dva poena prednosti - 23:21.

A onda, glavnu ulogu na terenu preuzima Vanja Marinković, koji je podesio ''nišanske sprave'' i tokom drugog kvartala je trojkama zasipao koš ekipe Dejana Milojevića.

Razigrao se i kapiten Novica Veličković, a što prednost crno-belih na poluvremenu nije bila dvocifrena, zaslužan je mladi Goga Bitadze, koji je u tom delu igre bio jedini raspoložen kod domaćina.

U treću četvrtinu ušlo se rezultatom 51:44 u korist crno-belih, a tokom narednih 20 minuta Partizan je uspeo da ovu prednost i udvostruči.

Osim Enisa, Bitadzea i donekle Nikole Rebića, Mega večeras nije imala raspoloženih igrača, dok su se na drugoj strani u glavnim ulogama smenjivali Marinković, Veličković, Miler, Vilijams-Gos...

Prednost gostiju je početkom poslednje deonice iznosila i 18 poena razlike (80:62), pa je ekipi Miroslava Nikolića ostalo da do kraja rutinski privede posao kraju.

Mega je tako pretrpela i peti poraz od početka sezone, a Partizan je nastavio borbu za jedno od prva četiri mesta na tabeli ABA lige.

Crno-bele je do ovog trijumfa predvodio Vilijams-Gos sa 23 poena, Vanja Marinković je upisao 22 poena (trojke 5/8), a pratili su ga Vilijams-Gos sa 20, Veličković i Miler sa po 16 poena.

U Mega Bemaksu, Dilan Enis 26 poena, a Bitadze se zaustavio na 19.