Na pomolu OGROMNO iznenađenje - Partizan daleko od majstorice!

• 09. jun 2017.

• 21:48

Košarkaši FMP-a nalaze se na dvadeset minuta od plasmana u finale plej-ofa domaćeg šampionata. Partizan će morati mnogo bolje ukoliko želi majstoricu.

Košarkaški klub FMP iz Železnika mogao bi da se plasira u finale plej-ofa domaćeg šampionata prvi put posle 14 godina, pošto na poluvremenu drugog polufinalnog meča sa Partizanom ekipa Dušana Alimpijevića ima prednost od 10 poena!

"Panteri" su u prvoj utakmici iznenadili Partizan i slavili na gostovanju u hali "Aleksandar Nikolić", ali večeras pokazuju da više žele plasman u finale što svakako predstavlja problem za tim Aleksandra Džikića.

Crno-beli su odigrali jako slabo u prvih 20 minuta i nema sumnje da će im za eventualni preokret biti potrebna mnogo bolja igra.

Domaći su od početka kontrolisali igru i posle deset minuta imali prednost od 5 poena (22:17). Najveću prednost FMP je stekao u završnici prvog poluvremena kada je otišao na "plus 12".

Poluvreme je na kraju završeno rezultatom 43:33 za FMP Železnik koji bi u slučaju trijumfa obezbedio plasman u finale plej-ofa domaćeg prvenstva posle četrnaest godina.