MZT se "isprsio", novi poraz Igokee u Laktašima

nedelja 03.01.2016.
18:35

Izgleda da ni promena trenera u redovima Igokee nije pomogla, zabeležili su novi poraz na svom terenu.

Sportske.net

Mnogi su mislili da će nakon pobede protiv Partizana u Beogradu košarkaši Igokee krenuti ozbiljnije u nastavak šampionata ABA lige, ali ih je već na sledećem koraku zaustavila ekipa MZT-a.

Makedonci su dominirali tokom cele utakmice i na kraju su sasvim zasluženo slavili pobedu od 70:86.

Gosti su prednost stekli još u prvoj četvrtini kada su postigli neverovatnih 31 poen uz sjajan šut iz igre. Domaći su vodili sa 9:1 na samom početku, ali su onda kola krenula nizbrdo po ekipu Dragana Bajića. Do kraja četvrtine - 16:31, dakle serija od 7:30 u korist gostiju.

Do kraja utakmice MZT je lagano održavao prednost, svaki nalet domaćih su zaustavljali trojkama, uglavnom Drenovca, Stojanovskog i Danila Mijatovića.

Goste je predvodio Đorđe Drenovac sa 27 poena i 7 pogođenih trojki, odličan je bio i Ljubičić sa 16 poena, 8 skokova i 5 asistencija. Danilo Mijatović je pogodio 3 trojke od 4 pokušaja, imao je 13 poena uz odličan indeks od 19. Ne zaboravimo i Stojanovskog koji je postigao 5 trojki iz 7 pokušaja.

Podatak da su gosti postigli ukupno 16 trojki dovoljno vam govori koliko su bili dominantni u ovom meču.

Kod domaćih jedino su Komatina i Radenović bili raspoloženi sa po 16 poena.