Mundobasket - Senegalci ''pokazali zube'', Lendejl u kontra-ritmu, ali Australija ne posustaje!

utorak 03.09.2019.
11:22

Nova pobeda ''Kengura'' na Svetskom prvenstvu.

fiba.basketball

Današnji program na Svetskom prvenstvu u Kini počeo je utakmicom Grupe H između Australije i Senegala, a prema očekivanju, trijumfovali su Australijanci rezultatom 81:68.

Dugo je selekcija Senegala bila rezultatski u igri, posle prvog poluvremena ''Kenguri'' su imali samo tri poena prednosti  - 36:33, ali su u trećem kvartalu uspeli da svoje vođstvo učine dvocifrenim i do kraja nisu dozvolili veću neizvesnost.

Mils je sa 22 poena bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, a sjajan je bio i Ingls sa 17 poena, 10 skokova i 9 asistencija. Bivši centar Partizana Džok Lendejl nije imao svoj dan, za 14 minuta ništa nije pogodio, upisao je tri skoka i četiri izgubljene lopte.

Kod Senegalaca Dalmeida najefikasniji sa 14 poena.

Australija je, podsetimo, u prvom kolu savladala Kanadu (108:92), a Senegalci su upisali i drugi poraz, posle startnog debakla protiv Litvanije (101:47).