Mundobasket - Poljaci lako do nove pobede, mnogo je zanimljivije bilo u duelu Angole i Filipina!

sreda 04.09.2019.
11:44

Današnji program na ''Mundobasketu'' u Kini počeo je duelom ekipa koje je Srbija u prva dva kola ubedljivo pobedila.

fiba.basketball

Treće kolo u našoj, Grupi D, počelo je utakmicom između Angole i Filipina, koje su ubedljivim porazima od Srbije i Italije izgubile šanse za nekakvo iznenađenje na ovom takmičenju.

Ostalo im je da u međusobnom duelu pokažu ko je bolji i gledaocima su priredili rezultatski prilično zanimljiv duel.

Odluka o pobedniku je pala tek posle produžetka, koji je Angola dobila rezultatom 84:81 i tako osvojila treće mesto u ovoj grupi.

Angola je u većem delu meča imala rezultatsku prednost, koja je na ulasku u poslednju četvrtinu iznosila i deset oena razlike, ali je selekcija Filipina to uspela da anulira i meč uvede u produžetke.

U dodatnih pet minuta Angola opet stiče prednost, njihov rival je jurio rezultat, a Moraiš je sa linije penala postavio konačnih 84:81.

Imali su reprezentativci Filipina još sedam sekindi za poslednji napad, pokušao je Ravena za tri poena, ali nije bio precizan.

U selekciji Angole Žoakim najefikasniji sa 20 poena, a reprezentaciju Filipina predvodio je Bleč sa 23.

Za to vreme u Pekingu, reprezentacija Poljske lako je izašla na kraj sa selekcijom Obale Slonovače.

Poljaci su slavili rezultatom 80:63 i tako sa maksimalnim učinkom izborili plasman u drugu fazu takmičenja.

Ekipa Obale Slonovače je dobro odigrala prvu četvrtinu, posle koje je vodila sa 24:20, potom se držala i u drugoj, pa i u trećoj, s obzirom da prednost Poljaka nije prelazila šest-sedam poena razlike.

Ipak, u poslednjem kvartalu razlika u kvalitetu ipak dolazi do izražaja i reprezentacija Poljske je rutinski završila posao u ovom meču.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Adam Vačinski sa 16 i Damijan Kulig sa 14 postignutih poena.

U poraženom timu, najbolji Čarls Abuo sa 23 poena i 6 skokova.