Mundobasket - Brazil dobio Novi Zeland, presudila treća četvrtina!

nedelja 01.09.2019.
12:02

Umalo drama u finišu.

FIBA Basketball

Selekcija Brazila ostvarila je pobedu u prvoj utakmici na Mundobasketu u Kini pošto je u okviru grupe F savladala Novi Zeland sa 102:94.

Iznenađujuće dobro su Novozelanđani ušli u meč i bili i više nego ravnopravan protivnik, pa se tako na odmor između dva poluvremena otišlo rezultatom 50:50.

Presudna je bila treća četvrtina gde su puleni Aleksandra Petrovića odigrali sjajnu odbranu i dobili deonicu rezultatom 28:12.

U poslednjoj četvrtini umalo nismo videli dramu, Novi Zeland se u poslednjim trenucima meča približio na minus šest, ali je Brazil ipak sačuvao prednost do kraja susreta i zasluženo slavio.

Najzaslužniji za pobedu Brazilaca bio je Barbosa sa 22 poena, dok se u redovima Novozelanđana istakao Kori Vebster sa 19 poena.