Mundobasket (17-32) - Nigerija i Iran obezbedili plasman na Olimpijske igre

nedelja 08.09.2019.
16:56

Domaćin planetarne smotre će morati u kvalifikacije.

EPA-EFE/JEROME FAVRE

Košarkaška selekcije Nigerije slavila je u duelu sa domaćinom Mundobasketa, selekcijom Kine, rezultatom 86:73.

Nisu Kinezi mogli da izađu na kraju sa raspoloženim Nigerijcima u drugom poluvremenu, afrička selekcija je u drugih 20 minuta ubacila 51 poen.

Istakao se Džoš Okogi sa 18 poena, pratili su ga Ekpa Judo sa 13 i Nnamdi Vinsent sa 12 poena.

U poraženom sastavu čak 27 poena Đanlijan Jia, pratio ga je samo Šuo Fenk sa 19 poena.

Ovim trijumfom, Nigerijci su postali najbolja afrička selekcija na Mundobasketu u Kini, te su tako obezbedili plasman na Olimpijske igre u Tokiju. Domaćin Svetskog prvenstva će morati u kvalifikacije, zbog pobede Irana nad selekcijom Filipina.

Slavili su Iranci protiv Filipina sa 95:75 i tako postali najbolja azijska selekcija na Mundobasketu u Kini sa skorom 2-3, te će igrati u Tokiju naredne godine na Olimpijskim igrama.

Iran je u trećem kvartalu sjajnom igrom prelomio meč, stigli su i do suficita od 29 poena, te su upisali ubedljiv i veoma bitan trijumf.

Istakao se Hadadi da 19 poena, sa druge strane najbolji Bleč sa 16 poena. Filipini su turnir završili sa svih pet poraza.