Ekipa CSKA uspela da bez velikih problema savlada Himki, a iznenađenje je viđeno u Kaunasu.

EPA-EFE/SERGEI ILNITSKY

CSKA iz Moskve je zabeležio novu pobedu u Evroligi.

Bila je to treća pobeda u EL za ovu ekipu u isto toliko mečeva.

Danas je domaćin slavio sa laganih 99:86, a pobeda nije dolazila u pitanje niti jednog trenutka. CSKA je imao kontrolu ovog meča tokom svih 40 minuta, odmah na startu su stvorili 10 poena prednosti i održavali je tokom utakmice.

Majk Džejms je imao 28 poena, Vil Klejburn 21. Naravno, kod Himkija najbolji Šved sa 25 poena, ali i očajnim šutem za 2 (1/7).

Žalgiris je danas uspeo da zabeleži prvu pobedu u Evroligi. Ekipa Šarunasa Jasikevičijusa je slavila sa 86:73.

Domaći su imali prednost tokom čitavog meča, osim tokom treće četvrtine kada su prešli u prednost od 60:57. Ipak, u fantastičnoj završnici domaći uspevaju da stignu do pobede.

Zek Lidej je imao 26 poena uz 9 skokova, indeks 35. Očajna utakmica igrača Real Madrida, jedino je dvocifren bio Entoni Rendolf sa 15 poena.