18:53

Ekipa Mega Bemaksa je stigla do nove pobede u okviru ABA lige, druge ove sezone.

Mega Bemax/Ivica Veselinov

Nakon tri kola ekipa koju predvodi i ove sezone Dejan Milojević je stigla do druge pobede.

Ovoga puta je u Sremskoj Mitrovici pala ekipa Mornara iz Bara, na kraju je bilo veoma ubedljivih 91:70.

Mega je vodila od samog starta utakmice, bilo je i +10 negde na polovini prve deonice, da bi se Mornar donekle vratio u ritam do kraja četvrtine, uspeo da smanji na -4, ali je četvrtina završena rezultatom 19:12 u korist Mega Bemaksa.

Drugi deo meča je proveden mirno, Mega je održavala prednost uz odličnu rolu Čančara koji je u prvom poluvremenu postigao 12 poena. Luković je bio jedini raspoložen kod gostiju sa 10 poena nakon 20 minuta.

Mega je krenula u jači ritam u trećoj deonici, poveli su i sa +16, da bi u poslednjoj deonici nakon rafalne paljbe od 77:64 stigli do 88:64 i tako rešili pitanje pobednika.

Čančar je imao 20 poena, Rebić 19 uz 9 asistencija, dok je Bitadze postigao 18 poena.

Na drugoj strani Vranješ je proradio u drugom poluvremenu, imao je 16 poena, a Luković je imao 14.