Milosavljević ''rafalima'' umirio Zvezdu!

• 05. jun 2012.

• 21:58

Košarkaši Partizana poveli su u finalnoj seriji plej-ofa posle večerašnjeg trijumfa nad ''večitim rivalom'' u Pioniru. Crno-beli imali vođstvo tokom većeg dela meča, Zvezda pripretila na kraju treće četvrtine, ali više od toga nije mogla u ovom meču, zahvaljujući sjajnom Draganu Milosavljeviću u poslednjoj deonici.

Crno-beli nisu dozvolili iznenađenje u prvom meču finala plej-ofa. Ekipa Vlade Jovanovića nastavila je seriju pobeda protiv Crvene zvezde ove sezone, a večeras je Partizan slavio rezultatom 92:83.

Pred blizu 6.000 gledalaca u Pioniru, Partizan je bio u ulozi domaćina i crno-beli su bolje ušli u večerašnji meč. Posle 8:8, ekipa Vlade Jovanovića pravi prvu osetniju seriju od 7:0 i dolazi do vođstva od 15:8. Krajem prve deonice razlika postaje i dvocifrena posle trojke Pere Božića (21:10).

Sredinom druge četvrtine Partizan ponovo ulazi u seriju i od 29:18 stiglo se do najubedljivije prednosti domaćina - 35:18 u 16. minutu. Ipak, Zvezda do poluvremena uspeva da smanji razliku na 45:35.

U trećoj deonici košarkaši Zvezde, zahvaljujući odličnoj odbrani i šutu za tri poena, uspevaju da uhvate priključak i trojkom Filipa Čovića čak pređu u vođstvo - 62:63. zatim je i Milutinović imao otvoren šut za tri poena, ali nije bio precizan, pa se u poslednjih deset minuta ušlo minimalnim vođstvom Partizana rezultatom 64:63.

Međutim, početak poslednje deonice označio je i novi udar Partizana, odlučujući u ovom meču. Dragan Milosavljević je ''podesio nišanske sprave'', serijom trojki ponovo vratio pristojnu razliku u korist domaćih koja je ubrzo postala i dvocifrena.

Crveno-beli su kao i protiv Radničkog pokazali veliku borbenost, ali više nije bilo vremena za novi preokret.

Partizan je poveo u finalnoj seriji i još ga dva koraka dele od odbrane šampionske titule.

Dragan Milosavljević je poneo ulogu junaka utakmice, uz to je bio i najefikasniji kod crno-belih sa 18 poena, sve u drugom poluvremenu, uz četiri trojke u ključnim trenucima.

Na drugoj strani, Omar Tomas je prikazao još jednu odličnu partiju, sa 21 postignutim poenom.