Mekolum i Lilard zajedno postigli 75 poena - nedovoljno za Voriorse!

ponedeljak 17.04.2017.
00:10

Golden Stejt opravdao očekivanja na startu plej-of serije protiv Portlanda, i pored izvanrednih rola tandema Blejzersa.

Beta/AP Photo/Jeff Chiu

Iako su favorizovanom rivalu pružili odličan otpor, košarkaši Portlanda nisu uspeli da već na startu plej-ofa stignu do ''brejka'' protiv Golden Stejta.

Voriorsi su večeras slavili sa 121-109 i tako poveli sa 1-0 u pobedama u seriji, a meč je obeležila potpuna rezultatska neizvesnost sve do poslednje četvrtine, kada je domaćin uspeo da prelomi meč u svoju korist.

Naime, na poluvremenu je rezultat bio izjednačen - 56:56, baš kao i posle trećeg kvartala - 88:88, Koliko je meč bio ravnopravan, svedoči i podatak da u najvećem delu meča razlika ni na jednoj ni na drugoj strani nije prelazila pet poena, sve do završnice treće četvrtine kada je Golden Stejt nakratko stigao do ''plus osam'' - 85:77, ali su gosti do ulaska u poslednji kvartal uspeli da uhvate priključak.

Najzaslužniji za tako dobar otpor Portlanda bili su Lilard i Mekolum, ubedljivo najbolji u svom timu.

Mekolum je meč završio sa 41 poenom, Lilard je dodao 34, pa su, dakle, samo njih dvojica upisali ukupno 75 poena za goste.

Ipak, nije bilo dovoljno, jer su Voriorsi imali svoje fenomenalne pojedince, koji su u poslednjoj deonici uspeli da prelome utakmicu. Večeras ih je predvodio Kevin Djurant sa 32 poena i 10 skokova, a Stef Kari je upisao 29 poena. Odličan je bio i Drejmond Grin sa 19 poena i 12 skokova, samo jedna asistencija mu je nedostajala za tripl-dabl, a Klej Tompson je meč završio sa 15 postignutih poena.

Podsetimo, ranije večeras je pobedu na startu plej-ofa ostvario i Vašington u dualu sa Atlantom - 114:107.