Mega umalo ispustila +25, Rebić i Mušidi rešili pitanje pobednika!

nedelja 05.11.2017.
20:37

Ekipa Mega Bemaksa je uspela da slavi na gostovanju u Skoplju, odolela je napadima MZT-a na kraju utakmice.

MZT Skoplje Aerodrom/Dragan Mitreski

Mega je prekinula seriju poraza, uspela je da stigne do veoma važnog trijumfa u Skoplju sa 76:92.

Fantastičan početak Mega Bemaksa, poveli su sa 9:0 u Skoplju, nagovestili da bi mogli danas da slave ubedljivu pobedu protiv makedonskog šampiona.

Vrlo brzo je prednost rasla, bilo je 9:27, a prva četvrtina je završena sa 14:32. Bilo je i 25 poena prednosti za izabranike Dejana Milojevića sredinom druge četvrtine kada su poveli sa 47:22.

I u trećoj četvrtini je ta prednost održavana, sve do poslednjih minuta ove deonice kada su domaći počeli da tope prednost Mege.

Od 49:70, domaćini stižu do 65:70, gosti nisu uspeli da postignu niti jedan koš za čitavih 7 minuta. Spasojević, Stojanovski i Stajić su vodili ekipu MZT-a u tim trenucima, a na 4:50 do kraja Mega konačno stiže do prvih poena u poslednjoj deonici.

Mušidi je pogodio dalekometnu trojku, vratio prednost na +8, a kada je Čančar u narednom napadu postigao poene za +10, izgledalo je da je Mega izašla iz krize i da je veoma blizu pobedi.

Onda je usledila još jedna serija domaćih od 5:0, ali je ponovo prekinuta trojkom, ovoga puta Rebića, a kada je isti igrač iskoristio sjajan ulaz za 82:71 sve je bilo jasno kada se radi o pobedniku ovog meča.

Nikola Rebić je imao 22 poena, 4 asistencije, Mušidi je upisao 18 i 6 skokova, Enis je imao 17, a Čančar 16 poena