Mega trijumfovala u Mađarskoj, Cedevita bolja od Igokee

• Autor: Boban Filipović

• 22. mart 2014.

• 19:17

Četa Dejana Milojevića ostvarila je pobedu u gostima kod Solnoka u pretposlednjem, 25. kolu regularnog dela ABA lige rezultatom 66:61, dok se Igokea vraća poražena iz Zagreba, gde je Cedevita pred svojom poublikom slavila sa 76:60.

Mega Vizuru su do pobede vodili Novica Veličković sa 18, Ratko Varda sa 15, i reprezenatativac Srbije, nedavno oporavljeni, Nemanja Krstić koji je dodao 14 poena.

Ipak, najbolji indeks (20) imao je plejmerker Vasa Micić sa učinkom od 8 poena, 6 asistencija, 5 ukradenih lopti i 4 skoka.

U mađarskoj ekipi najefikasniji je bio bivši košarkaš Vojvodine, Partizana i Crbvene zvezde Strahinja Milošević sa 16 poena, bez promašaja iz igre- 5/5 za dva, 2/2 za tri poena.

Presudila je sjajna partija Milojevićevih momaka u trećoj četvrtini, koju su dobili sa 24:9, preokrenuli rezultat tada u svoju korist, pošto su na poluvremenu imali minus 10.

Mega ima skor od 11 pobeda i 14 poraza, dok je Solnoku ovo 17. poraz.

Cedevitu je do trijumfa nad Igokeom došla na krilima Bilana koji je ubacio 15, te Smita i Zubčića koji su dodali po 12 poena, u poraženom timu najistaknutiji pojedinac bio je Branko Jorović sa 16 poena i 7 skokova.

Domaći su posao završili već posle prvog poluvremena, budući da su priliskom odlaska na veliki odmor imali prednost od 15 poena, a do kraja mirno priveli meč kraju.

Zagrepčani će u plej-of sa druge pozicije, imaju skor 19-6, dok Igokea ima 12 pobeda i 13 poraza.