nedelja 24.01.2016.
21:17

Promena trenera nije pomogla Nikšićanima, Mega Leks opravdala ulogu favorita.

bcmegabasket.net

Ekipa Mega Leksa upisala je i 14. pobedu ove sezone u ABA ligi, i to na gostovanju nikšićkoj Sutjesci u 21. kolu regionalnog takmičenja.

Tim Dejana Milojevića je slavio sa 73:68, posle neizvesne borbe tokom svih 40 minuta.

Mega je dobila prvu deonicu sa 19:13, ali su do poluvremena domaći uhvatili priključak i ravnopravna borba je vođena i tokom trećeg kvartala i u većem delu poslednje četvrtine.

Na pet minuta pre kraja, Sutjeska je trojkom Pavličevića izjednačila na 61:61, ali su zatim Simeunović, Janković i Luvavu Kabaro odveli goste na ''bezbednu udaljenost'' i prednost do kraja nisu ispuštali.

Luvavu Kabaro je sa 19 poena i 13 skokova bio najbolji akter večerašnjeg meča, a pratio ga je Janković sa 15 poena i 11 skokova.

Pavličević sa 17 i Vranješ sa 16 poena predvodili su Nikšićane koje je večeras sa klupe vodio novi trener Igor Jovović.

Nikšićanima je ovo 14. poraz u sezoni i ostali su prikovani za dno tabele ABA lige.

Podsetimo, ranije večeras, Igokea je savladala Cibonu sa 68:57, a Cedevita u Zagrebu u poslednjem meču dana dočekala je još jednog kandidata za ispadanje, slovenački Tajfun.