nedelja 07.02.2016.
20:54

Posle evroligaša Cedevite, ni drugi zagrebački ABA ligaš ništa nije mogao odličnoj ekipi Mega Leksa.

aba-liga.com

Ekipa Dejana Milojevića ostvarila je četvrtu uzastopnu pobedu u ABA ligi, a ukupno šesnaestu, u meču 23. kola ovog takmičenja.

Mega Leks je kao gost u ''Draženovom domu'' u Zagrebu savladala domaću Cibonu rezultatom 89:82.

Gosti su posebno kvalitetno odigrali prvo poluvreme, kada Zagrepčani nisu imali rešenja za efikasan napad Mege. Milojevićev tim je ovaj deo igre dobio sa 51:39, ali su problemi usledili u nastavku, kada je Cibona zonskom odbranom uspela da poremeti ritam igre gostiju.

Tako je domaćin poenima Krušlina stigao na samo tri poena zaostatka u 28. minutu meča (60:63), probudili su se i Cibonini navijači u drugom poluvremenu, ali više od toga Zagrepčani nisu mogli.

U finišu se razigrao raspoloženi Zagorac, koji je predvodio svoje saigrače do ''overe'' još jednog velikog trijumfa.

Luvavu-Kabaro
je sa 21 poenom bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, a pratio ga je Jaramaz sa 16.

U ekipi Cibone ubedljivo najbolji Ante Žižić sa 'dabl-dabl'' učinkom - 23 poena i 11 skokova.

Podsetimo, Crvena zvezda Telekom je ranije večeras savladala Igokeu u Laktašima sa 74:54, a od 21 čas igraju još Olimpija i Cedevita.