• 04. maj 2014.

• 20:41

Derbi meč šestog kola Superlige odigrali su predstavnici Srbije u ABA ligi ove sezone, Mega Vizura i kragujevački Radnički, a pobedu je ostvarila domaća ekipa, koja se tako učvrstila na trećem mestu na tabeli.

Posle pobede Partizana u Železniku, večeras je odigran i poslednji meče šestog kola Superlige.

Mega Vizura je na svom parketu savladala Radnički iz Kragujevca sa 91-86 što je ekipi Dejana Milojevića četvrta pobeda u šest odigranih kola, a Šumadincima treći poraz.

Prvih deset minuta igtre pripalo je gostima, koji su igrali u svom prepoznatljivom stilu, na koš više, pa je posle prve četvrtine na semaforu stajalo 28:21 u korist Radničkog.

Do kraja prvog poluvremena, ekipa Mega Vizure je uspela da uhvati priključak, a onda i da pređe u vođstvo, pa je na poluvremenu vodila sa 50:48.

Drugo poluvreme je takođe donelo neizvesnu borbu, Radnički je ponovo bio za nijansu bolji tokom treće četvrtine, ali kada se meč ''lomio'', kada se odlučivalo, Veličković i drugovi su uspeli da steknu ključnu prednost i meč uspešno privedu kraju.

Novica Veličković je bio najefikasniji u svojoj ekipi sa 19 poena, a Nenad Miljenović je upisao 17, uz čak 11 asistencija.

Plejmejker Radničkog Marko Marinović je meč završio sa 21 poenom, a zapažen je bio i Nikola Kalinić sa 16 poena.