Makabijev ''uragan'' oduvao crno-bele

• 21. januar 2012.

• 19:55

Košarkaši Partizana doživeli su i drugi uzastopni poraz u ABA ligi. U derbiju 18. kola crno-beli odlično odigrali veći deo prvog poluvremena, ali je onda Makabi fantastičnom serijom najpre nadoknadio ''minus 13'', a zatim stekao dvocifrenu prednost koji crno-beli nisu uspeli da nadoknade. Na kraju, 84:78 za Makabi u ''Pioniru''.

Crno-beli su sasvim solidno odigrali prve dve četvrtine. U uvodnim minutima se istakao Mačvan, raspoloženi su bili i Anđušić i Milosavljević i prvih deset minuta igre okončano je vođstvom Partizana rezultatom 24:17.

Početkom druge četvrtine i Lučić je ''podesio nišanske sprave'', razlika u korist crno-belih je i dalje rasla, a svoju priliku u ovim trenucima iskoristio je i mladi centar Nemanja Bešović, koji je postigao četiri poena.

Vođstvo Partizana iznosilo je i trinaest poena razlike, ali finiš druge četvrtine doneo je početak velikog pada u igri aktuelnog šampiona. Makabi je već do poluvremena stigao do izjednačenja, da bi u trećoj četvrtini Izraelci napravili seriju 15:0 i od vođstva Partizana 57:55 došlo se do 13 poena za Makabi - 57:70!

Dakle, potpuni raspad u igri Partizana, jedino je Anđušić bio donekle raspoložen u tim trenucima.

Do kraja meča gosti nisu ispuštali vođstvo, crno-beli su u poslednjoj deonici uspeli da smanje razliku na tri poena, ali je Makabi ubrzo uzvratio i bez većih problema priveo meč kraju.

Ovo je drugi uzastopni, ukupno šesti poraz Partizana ove sezone u ABA ligi, Makabi nastavlja fenomenalnu seriju i Izraelci su još jednom pokazali da maltene i nemaju pravu konkurenciju u ovom takmičenju.