Majstor Dule "objasnio" košarku Rusima!

petak 24.11.2017.
21:03

Selekcija Bosne i Hercegovine upisala je trijumf na startu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo, do pobeda došli i Finska, Češka, Poljska, Litvanija i Ukrajina.

Epa/Stefan Jerrevang/TT

Reprezentacija BiH, predvođena Duškom Vujoševićem, slavila je u dvorani "Mirza Delibašić" u Sarajevu protiv reprezentacije Rusije rezulatom 81-76.

Tesno je bilo tokom čitavog toka susreta, gosti su dobili prvi kvartal sa 20-21, ali su košarkaši BiH do poluvremena poravnali rezultat.

Zaigrali su domaći košarkaši nešto bolje u nastavku, dobili su treći kvartal sa četiri poena razlike, da bi u poslednjih 10 minuta overili trijumf.

Istakao se sjajni Džanan Musa sa 18 poena, pratili su ga Nemanja Gordić sa 16 i Andrija Stipanović sa 13 poena.

U poraženom sastavu 25 poena Fridzona, 12 je dodao Zubkov.

Svi rezultati odigranih duela u okviru kvalifikacija za Mundobasket, koji se 2019. godine održava u Kini: