Maestralne tri četvrtine, Partizan na 5-0!

sreda 30.10.2019.
20:57

Sjajna partija Partizana u Francuskoj.

BETAPHOTO/Reyer Venezia/DS

Peta pobeda Partizana u isto toliko mečeva Evrokupa ove sezone. Crno-beli su slavili u Francuskoj protiv Limoža rezultatom 60:82.

Partizan je danas igrao bez Voldena, Parahovskog i Novice Velićkovića, ali je i pored toga odigrao odličnu utakmicu.

Očajno je Partizan počeo utakmicu. Limožu je sve polazilo za rukom, pogodili su tri trojke, poveli 11:2 nakon čega je Trinkijeri morao da traži tajm-aut.

Polovinom prve deonice bilo je 15:5 nakon čega Partizan pravi seriju od 5:0 preko Mozlija i Rašona Tomasa. Ipak, usledila je kontra-serija domaćina koji su stigli do 22:10.

Srpski tim je nekako smanjio rezultat do kraja četvrtine na -9.

Dobro su crno-beli krenuli u drugoj četvrtini, Pejdž je predvodio napade Partizana koji je stigao do 25:26 za prvu prednost ekipe Andree Trinkijerija.

Ipak, ekipa Partizana je posustala nakon toga, Limož je napravio novu seriju od 7:0, pa onda serija na drugoj strani, Partizan je ponovo preuzeo prednost pred odlazak na poluvreme.

U trećoj četvrtini fantastična igra crno-belih se nastavila. Nakon poena Nikole Jankovića Partizan je stigao do dvocifrene prednosti, a treba napomenuti da je Trinkijerijeva odbrana bila fantastična pošto su domaći postigli samo dva poena za šest minuta igre u drugom poluvremenu.

Novom serijom Partizan dostiže +16, a ekipa Andree Trinkijerija je podigla i na +18 na pet minuta do kraja utakmice.

Pobeda niti jednog trenutka do kraja nije dolazila u pitanje, bilo je čak i +21, prednost je održana za novu, petu pobedu Partizana u isto toliko mečeva u Evrokupu.

Partizan je praktično obezbedio plasman u narednu fazu Evrokupa, imajući u vidu da četiri prvoplasirane ekipe obezbeđuju plasman u Top 16 fazu.

Najefikasniji u redovima Partizana je bio Rašon Tomas sa 16 poena, 14 je imao Markus Pejdž, a 13 Nemanja Gordić koji je dodao 5 skokova i 6 asistencija. U domaćem timu najefikasniji je bio Invernici sa 13 poena.