Lukovićeva ''osveta'', Partizan opet katastrofalan u odbrani!

subota 23.12.2017.
18:41

Kratko je večeras trajao Partizanov bljesak. Očigledno je da su slabosti od početka sezone i dalje u prvom planu kada je u pitanju igra crno-belih. Blistao bivši centar Partizana Uroš Luković.

Beta/ABA Liga/Partizan NIS/Ds

Košarkaši Partizana pretrpeli su i sedmi poraz od početka sezone u ABA ligi. U meču 13. kola crno-beli su pred svojim navijačima poraženi od ekipe Mornara rezultatom 98:93.

Večerašnju utakmicu protiv Mornara, trener Partizana Nenad Čanak najavio je kao svojevrsno ''finale'' za crno-bele, imajući u vidu njen značaj po pitanju ostanka u trci za mesto među četiri najbolje ekipe u ABA ligi ove sezone.

Verovatno ni Čanak, ni njegovi igrači nisu mogli da požele bolji početak ovog meča. Crno-beli su u odbrani neutralisali najbolje igrače gostiju, a na drugoj strani blistali su Vilijams-Gos, Miler i Aranitović.

Razlika u korist Partizana rasla je iz minuta u minut, pa je na kraju prvog kvartala na semaforu stajalo 25:7 u korist ekipe Nenada Čanka.

Početkom druge deonice Partizan je u par navrata imao i ''plus 20'' (27:7, pa 29:9), ali su Barani polako počeli da rešavaju svoje probleme u napadu i postajali sve efikasniji.

Partizan je do poluvremena zadržao dvocifrenu prednost, ali se ona ''istopila'' na dostižnih trinaest poena razlike - 50:37.

Ono što je navijače Partizana tada brinulo jeste čak 30 primljenih poena u drugoj četvrtini posle samo sedam u prvoj. Međutim, prave brige za crno-bele tek su usledile u nastavku meča.

Drugo poluvreme je počelo u znaku Uroša Lukovića, čijim poenima Mornar pravi seriju 5:0 i smanjuje na 50:42.

''Namirisali'' su Barani i sve veću nervozu i nesigurnost u redovima Partizana, raspucali su se Nidam, Reli-Ros, uz već pomenutog Lukovića i krajem treće četvrtine gosti su poveli sa 68:65!

Bio je to uvod u veoma zanimljivu završnicu koja je kasnije usledila. Rezultatska ''klackalica'' potrajala je do nekih minut pre kraja, kada Luković zakucava za 89:85 i najavljuje trijumf Mornara.

Usledio je tajm-aut Nenada Čanka, posle kojeg Mihajlo Andrić pogađa trojku za 88:89, ali onda Nidam ispaljuje projektil i vraća četiri poena razlike u korist gostiju.

Sve je bilo rešeno posle promašaja Milera i poena Lukovića sa linije penala za 94:88.

Uroš Luković je večerašnji meč završio sa 26 postignutih poena, uz osam skokova i dve asistencije. Reli Ros je upisao 21, a Derik Nidam se zaustavio na 17 poena.

U Partizanu Miler i Vilijams-Gos po 16, Andrić 15 postignutih poena.
-

18 Komentara

Korner Pixi G00000L
Sunday, 24.12.2017
13:52

Steta za Beograd sto Zvezda vise nema protiv koga da igra gradski derbi. Steta je i za sve one sponzore koji su ulozili ugromne pare u taj klub koji ogroman budzet ne opravdava rezultatimai igrom jer na kraju nece izboriti ni Play-of ABA lige.

CCCC
05:16

A opasna euforija nakon dobijene utakmice protiv poslednje ekipe na tabeli, MZT-a.nMožete misliti o Muti šta god želite, ali definitivno ima iskustva i znanja, mnogo više od Čanka. Ali je oteran bez jasnog plana i cilja.nSa njim na čelu, uz neku malu sreću, Partizan bi možda i bio u prve četiri ekipe, ali sada je to daleko kilometrima.nOvi igrači toliko bezvoljno i neorganizovano igraju, da to nije na nivou ni lokalnih basket igrača.

magister
Saturday, 23.12.2017
22:26

E sad. Žao mi je Čanka. Što se tiče Mute, već sam rekao. Nemoralan, ružan potez, nepoštovanje, i to osobe koja zaista radi srcem. Ali Muta će to preživeti. A Čanak je na početku karijere. Logično je da sa Čankom postignemo slabiji rezultat nego što bismo s Mutom. Ali sad imamo to. Naoružati se strpljenjem i pustiti čoveka da radi.

daka bar
20:46

svaka cast mojim baranima na velikoj pobjedi!! Pozdrav od delija iz Bara!!

19:58

Екипа која је пустила Луковића прошле године да оде не препознавши потенцијал овог нетипичног кошаркаша.... Злочин против ККП. Уроше, после ове епизоде у Морнару, Евролига је права мера за тебе. Кад се само сетим како те гробари нису волели.... Карма.

petar000
19:53

Ja ovaj Partizan od danas ne gledam vise ni na TV-u. Koliko rastimovana ekipa. Deset minuta solidne igre, a onda totalni raspad sistema. Mornar da je imao normalnu prvu cetvrtinu dao bi nam 110 koseva. Nama samo ko nece ne ubaci sto poena. Raspad u odbrani je poceo uvodjenjem Marinkovica u drugoj cetvrtini. Znaci petorka Miler, Vanja, Andric, Salic, Velickovic je primila kos u apsolutno svakom napadu. I jos jedna stvar, ovom Lukovicu kad bi se gledale samo utakmice protiv Partizana bio bi NBA potencijal. On je na ovoj utakmici radio sve ono sto prosle godine nije imao pojma dok je bio kod nas. Igra ledjima, povratni pasovi i bukvalno skoro sva bacanja je pogodio. Neverovatno. Tako nas je ubijao i u MZT-u kad je bio. Ovo sto Partizan ima od ekipe, osim Aranitovica i Tanaskovica niko na svetu ne bi mogao da slozi da igra odbranu. Jednostavno su nam spoljni igraci ili prespori, ili ne znaju da igraju u odbrani. Za unutrasnju liniju vec ne treba vise trositi reci. Mislim da Salic 90% vremena kada je u odbrani ne zna kod kog protivnickog igraca je lopta. U sustini, bolje je i ugasiti se nego se ovako muciti sa igracima koji su jednostavno po potecijalu mnogo ispod Partizana, a onda ce te svi ti satro igraci provlaciti po sudovima za neisplaceno. Od kad je Andric usao u prvi tim, mi vise ne licimo na ekipu i da su neka normalnija vremena on bi davno igrao za Vrsac, ili Tamis, ili tako neku ekipu (ne omalovazavam te ekipe). Jednostavno, kapiram da tu vise nisu problem (kod pojedinaca) nedostatak fizikalija, vec totalni nedostatak neke sportske inteligencije (Salic, Vanja, Andric, pa i ovi crnci nisu daleko od toga). Da ti ne mozes 40 minuta da zaustavis igraca od metar i sedamdset je prosto neverovatno.

Ša-la-la-la
19:52

Očaj, jad, beda, užas....

Zoran Vukic
19:51

cesti5a mornaru na pobedi a nas sistem nevalja zavrsavati napade 5-10sekundi a vodis sa vise od20razlike a kukamo za centrom a oteramo ga

zdenkomen
19:45

Šta reći osim strašno. Može da ih vodi sa klupe i Fil Džekson, ne vredi kad nemaju potencijala za nešto više. Blamiranje se nastavlja i dalje.

Yaya Sanogo
19:45

Ocajna ekipa, zaista ih ne vidim u top 4.

GLU-PANTERI, PST!
19:45

OSVETA UROSEVA

Pretorijanska Garda
19:42

Rekao bih drugacija vrsta osvete...Karma sta radi... Mnogo likovali porazu naseg sampiona od Panatanaikosa u neizvesnoj zavrsnici, pa im sad dalekom tricom presudio Nidam, ko Nolan Smit....