Luda utakmica u ''Jezeru'' - Mega overila treće mesto!

• 02. jun 2014.

• 21:51

Poput Partizana večeras protiv FMP-a, i Mega Vizura protiv Radničkog napravila veliki preokret u drugom poluvremenu, ostvarila pobedu nad direktnim rivalom za treće mesto na tabeli, koje vodi u ABA ligu bez plaćanja kotizacije.

Ekipa Miroslava Nikolića je odigrala možda i najbolje poluvreme ove sezone, tokom prvih 20 minuta Kragujevčani su pogađali koš gostiju iz svih pozicija, naravno najviše u šutu za tri poena, a koliko je Radnički bio moćan u napadu tokom prvog poluvremena najbolje govori podatak o 62 postignuta poena u tom delu igre!

Ali, drugih 20 minuta je donelo potpuno drugačiju sliku na parketu, Mega je uspela da nadoknadi dvadesetak poena razlike i na kraju slavi sa 102:98!

Prvih 20 minuta je podsetilo na nedavno gostovanje Crvene zvezde u Kragujevcu, kada je Nikolićev tim u ptrvom poluvremenu ubacio 56 poena, ali je večeras Radnički delovao još moćnije, razigranije i odbrana Mege nije imala rešenja za Mlađana i drugove koji su ''dalekometnom paljbom'' rešetali njihov koš.

Na poluvremenu je rezultat bio 62:44 u korist Radničkog, ali je od početka trećeg perioda igre Mega uspela da konačno nađe recept u odbrani, domaće je šut sve slabije služio i njihova prednost se topila.

U poslednjoj četvrtini Milojevićev tim se potpuno vratio u igru, a posle pete lične greške Nikole Kalinića je i došao do konačnog preokreta.

Čak 33 poena u poslednjoj četvrtini postigla je ekipa Mege, Radnički samo 16, pa će Kragujevčani po svoj prilici morati ponovo da isplate 150.000 evra kao četvrtoplasirani, ukoliko i naredne sezone žele da igraju u ABA ligi.

Na kraju, Novica Veličković najefikasniji u ekipi Mega Vizure sa 24 poena, Jokić je upisao 18, a Mlađan sa 17 i Brkić sa 16 poena predvodili su Kragujevčane po broju poena.

Rezultati 13. kola Superlige:

Partizan - FMP 86-82
Crnokosa - Crvena zvezda Telekom 63:89
Radnički - Mega Vizura 98:102
Metalac - Borac Čačak 72:73.

Tabela:
Partizan 12-1, Crvena zvezda Telekom 10-3, Mega Vizura 9-4, Radnički 7-6, FMP i Metalac 4-9, Borac i Crnokosa 3-10.