petak 29.12.2017.
09:21

Neverovatan derbi, ući će u istoriju, zaista nesvakidašnja situacija. Tri meča potpuno ludilo, naši kao senke...

Beta/AP Photo/David J. Phillip

Neverovatna utakmica u Bostonu. Seltiksi su se vratili sa -26 i uspeli u furioznom finišu da sruše Hjuston. Smart je uspeo da iznudi prekršaj u napadu Hardena, sedam sekundi pre kraja, da bi Al Horford horogom doneo pobedu domaćima.

Kajri je ubacio 26 poena, Tejtum 19, ovo je i najveći preokret sezone u NBA ligi.

Harden je završio meč sa 34 poena i 10 skokova, njegov tim je otvorio sa 12:0 i vodio 62:38 na poluvremenu. Ali, ni to nije bilo dovoljno. Meč je inače obeležila povreda sudije Lindseja, pa su pravdu delila dvojica umesto trojice.

Harden je oštro kritikovao odluku da profesionalni meč sude samo dvojica arbitara.

"Bilo je dosta grešaka, na štetu oba tima, u dinamičnom meču poput ovog koji gleda cela Amerika, to je neozbiljno
", rekao je iznervirani "Bradonja".

Ali, on je izgubio meč, slomio se, napravio dva ofanzivna faula u poslednjih 10 sekundi, Markus Smart mu je ušao pod kožu i to je obeležilo derbi.

Oslabljeni Orlando je savladao Pistonse kojima nisu pomogla ni 17 poena i 18 skokova Dramonda.

Elfrid Pejton je koketirao sa tripl-dablom, Bijombo i Spejts kombinovali 28 poena i 18 skokova i na pravi način odmenili Vučevića. Bobi Marjanović je presedeo čitav meč na klupi.

Nemanja Bjelica je imao prazne kolone iako je odigrao više od sedam minuta u porazu Minesote u Milvokiju, nije ni šutirao, niti uradio bilo šta drugo, osim par izgubljenih lopti. Vulvsi su bili umorni posle serije pobeda, izgubili su +20 noćas, videlo se kako su ostali bez energije, podsetimo igrali su prethodnog dana produžetak protiv Denvera.

U poslednjih pet minuta nisu ubacili ništa, pa je usledio preokret. Erik Bledso je postigao 26 poena, Adetokumbo dodao 22 za Bakse koji su izviždani na poluvremenu, ali su smogli snage da okrenu meč.

San Antonio je dobio Nikse u čijim redovima je odličan bio Bisli sa 23 poena, ali loša vest je da su Sparsi prejaki, čak i kada odmaraju Kavija Leonarda. U utorak su bili kompletni, sada se povredi Rudi Gej, no to nije smetalo timu da napravi čak 28 timskih asistencija i lako savlada Nikse. Gasol je imao po 10 poena i 10 skokova, uz pet asistencija, San Antonio je imao preko 50% šuta, jednostavno videla se razlika u kvalitetu.

Dario Šarić je ubacio 25 poena, "Proces" Embid dodao 29, ali su Siksersi poraženi u Portlandu. Domaćin koji prečesto ove sezone gubi u svom "Moda Centru" je bio bez Lilarda, ali je Šabau Napijer proigrao u poslednjoj četvrtini, kada je postigao 15 od 23 poena i prelomio meč. MekKolum je dodao 34 poena, pa su Blejzersi posle šest poraza kod kuće slavili. Nurkić odličan, 21 poen, 12 skokova, Filadelfija nije dobila u Oregonu pet godina. Sada su imali šansu +18 u trećoj četvrtini, ali ovo je bila zaista noć ludih preokreta.