LŠ - Partizan u poslednjoj sekundi do prve pobede u Evropi posle dve godine!

sreda 19.10.2016.
22:00

Košarkaški klub Partizan vratio se na evropsku scenu posle gotovo dve godine pauze i upisao prvu pobedu ponima u poslednjoj sekundi duela sa Ludvigsburgom.

basketballcl.com

Još jednu neverovatnu utakmicu odigrao je košarkaški klub Partizan NIS u novoj sezonu, a drugi put za redom crno-beli uspeli su da slave u šokatnoj završnici.

Izabranici Aleksandra Džikića savladali su Ludvigsburg rezultatom 65:64 (18:16, 14:14, 20:16, 13:18) u završnici za infarkt poenima Stefana Birčevića iz reketa u poslednjoj sekundi meča.

Košarkaši Partizana očajno su otvorili prvu utakmicu koju je najtrofejniji srpski klub odigrao na evrosceni posle gotovo dve godine pauze pošto su tri minuta čekali na prve poene, a gotovo sedam na prvi pogodak iz igre.

Domaćin je imao odlično otvaranje, krenuo ih je šut za tri poena pa su uz tri trojke vrlo brzo stigli do dvocifrene prednosti (11:1) zbog čega je i Aleksandar Džikić morao da interveniše i pozove tajm-aut.

Crno-beli su u prvih šest i po minuta "sakupili" pet izgubljenih lopti, imali dosta problema sa organizacijom igre, ali su stvari počele da funkcionišu u završnici prvog kvartala.

Partizan je rešio problem sa izgubljenim loptama, šut je profunkcionisao, pa beogradski sastav uspeva da stigne do rezultatskog egala a potom i da dođe do prve prednosti (16:18) sa kojom je otišao na prvu pauzu između četvrtina.

Kada su crno-beli zatvorili reket i pustili protivnika da šutira sa spoljnih pozicija stvari su se značajno popravile. Ludvigsburg je za nepunih devet minuta, računajući i završnicu prve četvrtine uspeo da postigne svega pet poena i to je Partizanu omogućilo da ode na 9 poena razlike.

Završnica druge četvrtine nije bila dovoljno dobra pa Ludvigsburg serijom 9:0 hvata rezultatski priključak i stiže do nove prednosti (30:29) koja ipak nije dugo potrajala.

Poslednji napad u prvom poluvremenu Partizan uspeva da iskoristi i da trojkom Vanje Marinkovića uz zvuk sirene ode na odmor sa dva poena viška (30:32).

Početak treće četvrtine je bio odličan, crno-beli su defanzivno odlično stajali, proradio je i Stefan Birčević i vrlo brzo Partizan stiže do dvocifrene prednosti koja je ujedno bila maksimalna na večerašnjoj utakmici (32:44).

Zahvaljujući sjajnoj igri u odbrani gosti uspevaju da spuste rivala na samo dva poena za četiri i po minuta igre ali rezultat na kraju treće deonice nije oslikavao ono što su crno-beli radili na terenu pošto je Ludvigsburg zaostajao samo 6 poena.

Četvrta četvrtina bila je puna uzbuđenja, Ludvigsburg se lagano vraćao u meč i na dva minuta pre kraja uspeo da preuzme vođstvo (61:60) zbog praznog hoda koji je Partizan imao usled povećanog broja greška i izgubljenih lopti.

Usledila je završnica za infarkt. Crno-beli su hodali po ivici, gubili su "pola koša" (64:63) a domaćin je imao dva slobodna bacanja na dvanaest sekundi pre kraja. Ves Vošpun je išao na liniju penala, promašio oba slobodna bacanja, a potom jee usledio defanzivni skok Stefana Birčevića koji je loptu prosledio do prvog saigrača i nastavio trk ka protivničkom reketu.

Lopta je tri sekunde pre kraja završila u ćošku, Branislav Ratkovica je imao šansu da šutira za tri poena, bio je hladan kao špricer i fintom izbacio čuvara da bi potom ubacio loptu u reket i omogućio Stefanu Birčeviću da postigne pobedonosne poene.

Akciju iz koje su crno-beli stigli do trijumfa pogledajte OVDE!

Partizan je predvodio Stefan Birčević sa 15 poena, Vil Hečer je postigao 11, a Branislav Ratkovica 10. Najefikasniji u Ludvigsburgu bio je Kelvin Martin sa 14.

Srpski klub će u sledećem kolu Grupe E gostovati Bešiktašu 26. oktobra u Istanbulu.