Ljudi, čujete li ''grmljavinu'' - RASEL VESTBRUK! Jokićev ''dabl-dabl''!

• 01. decembar 2016.

• 08:46

Proteklu noć u NBA ligi ponovo obeležio čudesni Rasel Vestbruk, koji je i na četrvtoj uzastopnoj utakmici ostvario ''tripl-dabl''! Njegov tim tek posle produžetka slomio otpor Vizardsa. Od srpskog trija ubedljivo najbolji Nikola Jokić, ali njegova sjajna partija nije bila dovoljna Denveru.

Četrvrta uzastopna pobeda Oklahome i četvrti uzastopni ''tripl dabl'' Rasela Vestbruka u NBA ligi!

Sa impresivnim partijama Rasel je nastavio noćas protiv Vašington Vizardsa, u utakmici koju je njegov tim dobio tek u produžetku, pošto je u regularnom toku meča rezultat bio 105:105.

Oklahoma je odlično ušla u meč, dobila prvu deonicu sa 32:19, ali su do kraja meča gosti polako topili tu prednost i izborili produžetak. Ipak, više od toga nisu mogli, Vestbruk i drugovi su u dodatnim minutima bili ubedljivi, za konačni rijumf od 126:115.

U dvanaestoj pobedi ''Tandera'' ove sezone, Vestbruk je za 41 minut u igri upisao 35 poena 11 asistencija i 14 skokova!

Uz njega, odličan u pobedničkoj ekipi bio je Oladipo sa 25 poena, dok je u ekipi Vašingtona najbolji bio Bredli Bil sa 31 poenom.

Bivši kapiten Partizana Žo Lovernj je pobedi Oklahome doprineo sa pet poena i četiri skoka za 12 minuta u igri.

A kada su naši predstavnici u najjačoj ligi sveta u pitanju, noćas je ubedljivo najbolji bio Nikola Jokić, čiji je Denver na kraju poražen na svom terenu od Majamija - 98:106.

Srpski reprezentativac je za 24 minuta u igri postigao 17 poena, koliko i Galinari, Nelson i Čendler, ali se Jokić izdvojio po broju skokova - ukupno 14 za svoj ''dabl-dabl'' u ovom meču.

Na drugoj strani, ekipu Majamija je do pobede predvodio Vajtsajd sa 25 poena i 16 skokova, a u prilogu pogledajte Jokićeve ''hajlajtse''.

Na sceni je noćas bio i Nemanja Bjelica, akter dramatične utakmice u Mineapolisu, gde je domaća Minesota u poslednjim sekundama poražena od Njujorka - 104:106.

Junak utakmice bio je Karmelo Entoni, koji je šutem sa distance preko Viginsa postigao pobedonosni pogodak, pa Minesoti ovoga puta nije bila dovoljna ni fenomenalna partija Karl-Entonija Taunsa koji je meč završio sa čak 47 poena i 18 skokova!

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Letonac Porzingis sa 29 poena.

Što se tiče Bjelice, ovo nije bilo njegovo veče. Igrao je 16 minuta, ali se nije upisao u strelce, uz šut iz igre 0-5, a jedino se iz ove utakmice može pohvaliti sa dve asistencije.

Detroit Pistonsi su upisali i drugu uzastopnu pobedu na gostovanjima, posle Šarlota preslišali su i Boston rezultatom 121:114, ali našeg Bobana Marjanovića nije bilo u igri, što već počinje da zabrinjava...

Gosti su u najvaćem delu meča imali i uspešno održavali blagu prednost, a do pobede ih je predvodio Koldvel-Poup sa 25 poena, dok je na drugoj strani najefikasniji bio Tomas sa 27.

Lejkersi su svoju jubilarnu, desetu pobedu ove sezone upisali na gostovanju Čikago Bulsima rezultatom 96:90, u meču obeleženom preokretima. Domaćin je bolje odigrao prvu i treći, gosti iz Los Anđelesa preostale dve i što je najvažnije, bili su najbolji u ključnim trenucima.

Klarkson i Vilijams sa po 18 poena predvodili su pobedničku ekipu, a u Čukagu najbolji je bio Batler sa 22.

Toronto Reptorsi nastavljaju da dele lekcije. Ovog pusa su sa 20-105 savladali ekipu Memfisa sa 120-105, a meč su u svoju korist prelomili tokom treće četvrtine.

Blistali su Lauri sa 29 i DeRozan sa 24 poena, a kod gostiju najefikasniji Herison sa 21 poenom.

Dan posle poraza od Orlanda, San Antonio Spasri su se protiv Dalasa vratili u pobednički ritam. Sparsi su slavili sa 97:84, zahvaljujući odličnoj igri u poslednjoj četvrtini kada su preokrenuli rezultat i ovaj deo igre dobili sa 33:21.

Mils sa 23 i Lenard sa 21 poenom predvodili su pobedničku ekipu, a Maverikse je predvodio Metjus sa 26 poena.

Zanimljivo je bilo u Finiksu, gde su domaći Sansi prekinuli seriju od dva vezana poraza, savladavši Atlantu sa 109:107.

Najt je sa 23 poena bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, dok je goste predvodio Nemac Šreder sa 31 poenom. Meč je bio ravnopravan, što i konačan rezultat govori, a Finiks je u finišu meča uspeo da zadrži blagu prednost koju je stekao.

Mini-seriju od dve pobede Indijane prekinuo je Portland, svojom ''rafalnom paljbom'' u meču koji su Blejzersi dobili sa 131:109. Prvo poluvreme je bilo impresivno, domaći su ga dobili sa 73:58 i u tom delu igre obavili najveći deo posla u najnovijem trijumfu.

Lilard je bio najefikasniji u Portlandu sa 28 poena, a u Indijani Tig sa 25 poena.