• Autor: Boris Jovanović

• 05. april 2012.

• 09:08

Sjajno veče na NBA parketima, Lejkersi i dalje gazde u gradu. Lebron se sa Hitom revanširao Oklahomi, jedna lopta odlučila između Bostona i San Antonija. Ključa u borbi za poslednje karte u plej - ofu.

Lejkersi ne daju tron na Pacifiku. Posle velike borbe zahvaljujući Bajnamu i Brajantu sačuvali su pobedu protiv komšija, sada beže Klipersima 2.5 pobede, do kraja regularne sezone ostalo je desetak utakmica. Imaju bolji međusobni skor, pa se sa velikom verovatnoćom može tvrditi da će Lejkersi startovati sa pozicije broj 3 na Zapadu.

Na koga će u prvom kolu, sam Bog zna, bitka je ogorčena.

Denver je noćas pretrpeo veliki udarac porazom u Nju Orleansu. Hornetsi su posle tri meseca dočekali Erika Gordona, on je promašivao tokom meča, ali i pogađao kada se rezultat lomio.

Iz trke je verovatno ispala Minesota, delovali su umorno i nemoćno u porazu od Golden Stejta. Peković je pogodio prva četiri šuta, peti promašio, čime je prekinuo niz od 11 pogođenih šuteva. Adelman ga štedi, na kraju je Pekmen završio sa 10 poena i 3 skoka, više nije ni pokušavao, a na parketu je bio 22 minuta.

Još jedan kandidat za plej of poražen je, Memfis je bio isceđen što je Dalas iskoristio i stabilizovao petu poziciju na Zapadu. Teri i Marion preuzeli su palicu od Novickog u poslednjem periodu kada je meč i rešen.

Ne odustaje Feniks, loše šutersko veče Stiv Neš je izbrisao u poslednjem minutu kada je sa četiri uzastopna poena okrenuo duel sa Jutom. Sansi su deveti, mesto ispod crte, preskočili su Jutu, a kasne jednu pobedu za Denverom koji je na osmom mestu, poslednjem koje donosi igranje u maju.

Tamo će teško biti Portland koji od smene trenera MakMilan i pobeđuje i gubi, imaju polovičan učinak, ali to nije dovoljno. Savladali su Netse serijom 17:3 u poslednjoj četvrtini, pre toga su bili na putu da izgube meč.

Ostalo im je 11 mečeva, imaju 3.5 pobede manje od Denvera, teško je verovati da će u Oregonu produžiti sezonu.

Istok?

Prvo derbi. Meč je bio kao plej of završnica, mnogo tenzija, grubih prekršaja, bitka za svaku loptu. Majami se revanširao Oklahomi za poraz prošle nedelje i primakao se Bulsima u borbi za prvo mesto na Istoku.

Lebron je predvodio svoj tim do važnog trijumfa koji je obezbeđen u poslednja dva minuta, kada je serija od pet poena rešila pobednika. Džejms je ubacio 34 poena, imao 10 asistencija i 7 skokova. Jednu od najboljih partija sezone je sačuvao baš za velike rivale, sa kojima bi lako mogao da se bori za Sveti gral, odnosno šampionski prsten.

Na Atlantiku porazi vodećih. Boston je sa San Antoniom odigrao tesan meč, vratio se u utakmicu u drugom poluvremenu, sveo Sparse na manje od 30 poena. Međutim, nije pomoglo, Pol Pirs se suočio sa Dankanom u poslednjem napadu, bio prinuđen na šut iz teške pozicije i promašio. Tako je San Antonio nastavio svoju strašnu seriju.

Ali, Boston će po svemu sudeći do titule na Atlantiku i automatskog mesta broj 4 na Istoku, jer Filadelfija gubi. Siksersi su nastavili sa lošim igrama, lekciju im je očitao Toronto. U poslednjih 11 mečeva Filadelfija će gostovati devet puta, teško da može da se vrati na prvo mesto u diviziji. Ako ovako nastave i plasman u plej of bi mogao da bude ugrožen.

Milvoki je nastavio jurnjavu za Niksima koji noćas nisu igrali. Baksi su lako savladali Kavse za koje nije igrao Kajri Irving. I da jeste, teško bi šta promenio, Monta Elis je odigrao najbolju utakmicu od dolaska iz Golden Stejta, ubacio je 30 poena, od toga 15 u poslednjih pet minuta.

Indijana je razbila Vašington, nesrećni Vizardsi su pored svega imali i peh da Pejsersi šutiraju najbolje u sezoni, pa je meč bio rešen već nakon tri četvrtine. Veseli je bio u petorci domaćih, uz 8 poena imao je i 3 uhvaćene lopte.

Radmanović je i dalje povređen, Atlanta je očitala lekciju nesrećnom Šarlotu koji je dobio svega sedam od 52 utakmice u sezoni.