• Autor: Boris Jovanović

• 29. mart 2013.

• 08:33

Noćas odigrana samo tri meča, Lejkersi pali u Milvokiju, Juta veoma blizu. Indijana lako sa Mavsima, Kazins ubacio 17 uzastopnih poena Sansima...

Dupla briga za Lejkerse. Poraženi su u Milvokiju, uz to povredio se Brajant. Napustio je dvoranu na štakama, ali kaže da je u pitanju upaljeno stopalo i da nema šanse da zbog toga propusti neki meč.

Sada je sve usmereno na odbranu osmog mesta, ovaj poraz znači da je Juta samo pola koraka iza Lejkersa, uz to ima seriju utakmica kod kuće.

Brajant je inača ubacio 30 poena, četiri mu nedostaje da na večnoj listi najboljih strelaca preskoči Vilta Čembrlena koji je na trećem mestu.

Ključ pobede Baksa, inače prve u pet mečeva bio je Lari Sanders. On je ubacio 13 od 21 poena u poslednjoj četvrtini, imao je i 13 skokova. Sanders je verovatno odigrao četvrtinu karijere u najgorem trenutku po Lejkerse.

Pejsersi su pojačali ritam u trećoj četvrtini, Dalas to nije mogao da prati. Na poluvremenu je rezultat bio izjednačen, ali je treću četvrtinu Indijana dobila sa 34:17, posle toga se nisu osvrtali. Pol Džordž je ubacio 24 poena i imao 8 skokova.

Fantastična partija DeMarkusa Kazinsa presudila je Sansima. Centar Kingsa je ubacio 34 poena, 17 u nizu u prvom poluvremenu, ponovo nije bilo potrebe da se, kao ni protiv Golden Stejta umara u poslednjem periodu.

Kingsi su dobili 6 od 10 mečeva, u odličnoj su formi, iako će propustiti plej of.

Milvoki - Lejkersi 113:103
Dalas - Indijana 78:103
Feniks - Sakramento 103:117