Lejkersi bez odbrane - Siksersi ubacili 143, Bobi deset poena

ponedeljak 11.02.2019.
00:02

Preslišala je Filadelfija "Jezeraše" i drugi put ove sezone. Boban Marjanović ponovo dobio više od deset minuta, ovoga puta stigao do dvocifrenog poenterskog učinka.

Beta/AP Photo/Mark J. Terrill

Košarkaši Filadelfije vratili su se na pobednički kolosek i nakon dva vezana poraza od Sakramenta i Toronta vezali dva trijumfa na domaćem terenu.

Večeras je u gradu "Bratske ljubavi" preslišana ekipa Los Anđeles Lejkersa. Siksersi su slavili 143:120 (39:40, 37:27, 33:27, 34:26) i tako zabeležili drugi trijumf nad Lejkersima ove sezone.

Gosti su bolje otvorili meč, šuterski su bili raspoloženiji, ali je Filadelfija u nastavku igrala protiv tima bez odbrane tako da "Kralj" i ekipa nisu imali šanse.

Kod Siksersa su šestorica stigla do dvocifrenog poenterskog učinka, ali je samo sjajni Džoel Embid upisao dabl-dabl od 37 poena i 14 skokova. Patili su ga Tobajas Heris sa 22 poena (6 sk, 6 as) i Džej-Džej Redik sa 21 poenom (5 as).

Naš Boban Marjanović odigrao je drugi meč u dresu Filadelfije i ponovo dobio nešto više od deset minuta. Večeras je postigao 10 poena i upisao po skok i asistenciju.

U poraženom timu najefikasniji je bio Kajl Kuzma sa 39 poena i 3 skoka, a dabl-dabl učinak zabeležili su Džaval Megi (21 pts, 13 sk) i LeBron Džejms (18 pts, 10 sk, 9 as). Brendon Ingram ubacio je 19 poena i zabeležio po 4 skoka i asistencije.