Lejkerse uplašila "grmljavina", brejk za Sikserse!

• Autor: Boris Jovanović

• 15. maj 2012.

• 07:16

Umorni Lejkersi poniženi u Oklahomi, Filadelfija u penal završnici dobila u Bostonu, Seltiksi više nemaju prednost domaćeg terena.

Samo 48 časova nakon pobede u majstorici protiv Denvera, Lejkersi su morali ponovo na parket. Oklahoma je odmarala punih osam dana, jasno, sa mnogo više energije su u ušli u prvi meč polufinalne serije.

Već u prvom poluvremenu se videlo da Lejkersi ne mogu da pariraju, poveli su na startu, ali sve posle toga je bilo u znaku Oklahome. Domaćin je bio na +15 u prvom delu, treći period su otvorili serijom 15 - 2, a vodili su i sa 35 razlike.

Na kraju ubedljiv poraz umornih gostiju, inače 12. najubedljiviji u njihovoj bogatoj plej of istoriji.

Vestbruk je ubacio 27, Durant 25, na drugoj strani Bajnam i Kobi po 20. Publika je zvižducima i uvredama dočekala Artesta zbog onog lakta i udaranja Džejmsa Hardena u finišu regularnog dela, incidenti su sada izostali.

U Bostonu iznenađenje. Filadelfija je napravila brejk, u poslednjoj četvrtini timovi su se smenjivali u vođstvu, ali su Siksersi pogodili šest slobodnih bacanja u poslednja dva minuta i odneli pobedu.

Utakmica je bila loša do sredine treće četvrtine, timovi su promašivali, videli smo i dosta grešaka, ali su gosti uspeli da stignu do prednosti pred poslednji period igre. Boston se vratio, činilo se da će kao i u prvom meču uspeti da dobiju na iskustvo, timovi su se smenjivali u vođstvu, ali je Tarner polaganjem doveo Sikserse do prednosti 1.40 do kraja.

Posle je usledila penal završnica, gosti nose pobedu, serija se u sredu seli u "grad bratske ljubavi". Najefikasniji Holidej sa 18, na drugoj strani Rej Alen je ubacio poen manje. Pavlović nije dobio šansu.

Oklahoma - Lejkersi 119:90 (1:0)
Boston - Filadelfija 81:82 (1:1)