Legabasket: Armani slavio u Bolonji, sjajni Nedović

nedelja 14.10.2018.
19:37

Košarkaši Olimpije iz Milana slavili su i u drugom kolu italijanskog šampionata.

olimpiamilano.com

Aktuelni šampionu su dobro krenuli u odbranu titule, kako su i u drugom kolu upisali trijumf, ovoga puta su savladali Virtus Bolonju na gostovanju rezultatom 79:88.

Pripao je prvi kvartal gostima iz "prestonice mode", na prvu pauzu su otišli sa šest poena prednosti.

Ipak, domaćin odličan u nastavku, pa Virtus do poluvremena dolazi do preokreta i na veliki odmor odlazi sa pola koša viška.

Posle povratka sa pauze domaćin je kontrolisao rezultat sve do samoe završnice treće deonice, kada serijom 8:0 nula "Manekeni" dolaze do šest poena prednosti, na poslednji odmor otišli su sa pet poena viška.

Uspeo je Virtus da se vrati u meč i ponovo dođe do prednsoti, ali je usledio odgovor Pjaniđanijevih pulena, koji do kraja meča uspevaju da ostanu u prednosti, te upisuju i drugi trijumf od starta sezone.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu sjajni Majk Džejms sa 26 poena i šest asistencija, a pratio ga je odlični Nemanja Nedović sa 18 poena i pet asistencija.

Gudaitis je upisao dabl dabl sa 14 poena i 11 skokova, 12 poena dodao je Burns, dok je dvocifren sa 11 poena bio i Micov.

U poraženom sastavu 18 poena Kvejla, 15 je dodao Tejlor, dok se na 14 zaustavio Panter.