• Autor: Boris Jovanović

• 20. mart 2014.

• 09:03

Lebron nemoćan da pomogne Majamiju, u Medison Skver Gardenu aplauzi za Fila Džeksona, ali i Mela Entonija. San Antonio siguran, Minesota zadržala kakvu-takvu nadu, nervozni Nikola Vučević...

Boston je sigurno dobio dodatno samopouzdanje kada su čuli da će Lebron propustiti meč za Majami. U napetom meču, autsajder je prleomio trojkom Džefa Grina i sa dva šuta Radžona Ronda u poslednja dva minuta. Tako su Seltiksi pomalo neočekivano prekinuli seriju od pet poraza.

Rondo je uz 9 poena, imao 10 skokova i čak 15 asistencija, na drugoj strani nakon meča pauze vratio se Vejd sa 17 poena, nije pomoglo. Lebron je imao problem sa leđima, Majami i pored poraza ostaje drugi, tri pobede kasne za Indijanom koja je noćas takođe izgubila.

Pejsersi su pali u MSG. Njujorška dvorana je prvo ovacijama pozdravila Fila Džeksona koji se vratio kući. Legendarni trener je postao predsednik Niksa, a aplauzi su bili rezervisani i za Mela Entonija koji je lideru Istoka ubacio 34 poena. Njujork je stigao do sedmog trijumfa u nizu i ostao u trci za doigravanje.

Veče iznenađenja upotpunila je Minesota u Teksasu. Riki Rubio se ne predaje lako iako šanse za plej of njegove ekipe kopne. Španac je napravio tripl-dabl 22 poena, 15 asistencija i 10 skokova. Kevin Lov je poslednje od ukupno 35 poena postigao u produžetku kada je i prelomio. Timbervulvsi su izabrali teži način, u regularnom delu su vodili i sa 23 razlike, dozvolili da se domaćin vrati u meč. Ipak na kraju pobeda, mada doigravanje i dalje izgleda kao nemoguća misija, jer Minesota ima 5 i po pobeda manje od Memfisa i Dalasa, timova koji su na sedmom, odnosno osmom mestu Zapada. Peković je povređen, njegova rezerva Dieng igra sasvim solidno.

Mesec dana San Antonio nije izgubio meč. Dobili su 11 utakmica u nizu, noćas su savladali Lejkerse i čvrsto drže vodeću poziciju. Kavi Leonard sa 22 i Toni Parker sa 25 su bili previše dobri za goste u čijim je redovima oporavljeni Ksavijer Henri ubacio 24 poena.

Ništa novo u Filadelfije, 22. poraz Siksersa u nizu. Približavaju se apsolutno najgorim Kavsima koji su 2010. izgubili 26 mečeva jedan za drugim. Čikago je odneo pobedu iz "grada bratske ljubavi", Bulsi su kontrolisali igru, predvođeni DiDžej Augustinom koji je ubacio 20 poena, dok je Tadž Gibson uz 19 koševa imao i 13 skokova.

Šarlot se dobro držao u Bruklinu, ali se u finišu razgoropadio Deron Vilijams. On je 11 od 23 poena postigao u poslednjih šest minuta kada su Netsi i prelomili meč. Ovo je njihova deseta pobeda u seriji u Bruklinu, na ruku im je išla i činjenica da su se Bobketsi uplašili pobede i previše grešili u finišu, prodali su čak 5 lopti u završnici utakmice.

Memfis je primenio svoju taktiku, odlična odbrana u poslednjoj četvrtini, kombinovanih 41 poen Gasola i Rendolfa, pa je Juta na kraju morala da se pomiri sa porazom. Meč mnogo važniji za "Grizlije" koji se bore za plej of, rasterećeni gosti su držali priključak tokom celog meča, ali je kvalitetniji tim slavio. Memfis je zahvaljujući porazu Dalasa sada preskočio Teksašane, sedmi su na Zapadu.

Greivs Vaskez nije imao milosti za bivši tim, postigao je bitne poene za Toronto u Nju Orleansu, ali je prevaga za Kanađane bio DeRozan sa 31 poenom. Sansi su se mučili sa najgorim gostima lige Orlandom tri četvrtine, a onda su serijom 23:3 u poslednjem periodu prelomili meč. Dragić je ubacio 18 poena i imao 6 asistencija, na drugoj strani Vučević 9 poena, ali je igrao manje od deset minuta, zbog dve tehničke je isključen na kraju prve četvrtine. Prvu je zaradio zbog prigovora, drugu kada je gađao loptom Čeninga Fraja koji ga je faulirao. Feniks je jednu i po pobedu iza Dalasa i Memfisa u borbi za plej of.

Denver je savladao Detroit, Aron Bruks je zamenio Lousona na sjajan način, bek Nagetsa je ubacio 27 poena i imao 17 asistencija, najviše u karijeri.