Lebronov teror, noć produžetaka!

• Autor: Boris Jovanović

• 19. mart 2014.

• 07:15

Lebron Džejms igrao 25:25 protiv kompletnog Klivlenda u prvoj četvrtini, a do kraja bivšem klubu ubacio 43 poena. Majami slavio u Ohaju, Voriorsi sigurni protiv Orlanda. Čak tri noćašnja meča rešena u produžetku...

Poeni su se ređali, svaki je podsećao navijače Klivlenda šta su izgubili kada je "Kralj Džejms" odlučio da napusti svoju državu i preseli se na sunčani jug. Majami je slavio u Ohaju uz Lebronovih 43 poena, od početka je terorisao Kavse, u prvoj četvrtini je ubacio 25.

Domaćin se dobro držao, Klivlend je bio bez Kajrija Irvinga, u finišu su imali priključak, ali su Lebronove blokade i nekoliko realizovanih slobodnih bacanja bile kraj nade za Kavse. Majami je odmarao Vejda, uvek kada je tako Lebron vuče tim na leđima, u sličnoj situaciji početkom marta protiv Šarlota je brojao do 61.

U toj prvoj četvrtini je Lebron ubacio 10 od 11 šuteva i pogodio čak 5 trojki. Kaže da je osećao da može da pogodi sve. Zanimljivo u toj prvoj četvrtini kompletan tim domaćina je postigao isto koševa kao i Lebron, svih 25.

Ovo je bilo veče produžetaka, tri od pet mečeva rešavane su u overtajmu.

Rasterećeni Baksi su pokazali zube u Oregonu, tek u produžetku je Portland, predvođen Vesom Metjuzom uspeo da slomi otpor Baksa. Metjus je ubacio 26 poena, nekako su stigli do trijumfa koji je bio hleb nasušni posle pet poraza u šest mečeva. Ramon Sešns je imao šut za pobedu Milvokija u regularnom delu, gosti koji su dobili svega dva meča u sezoni protiv timova sa Zapada nisu popuštali ni za pedalj. Bilo je 26 promena vođstva, na kraju su odlučili detalji. Raduljica ponovo bez šanse da igra.

Atlanta je nastavila seriju pobeda, petu u nizu slavili su protiv Toronta. Džef Tigo je izjednačio rekord karijere sa 34 poena, Pol Milsap se radovao prvi put u životu tripl dablu. Promašio je za pobedu u regularnom delu, ali Houksi su delovali čvrsto u produžetku, uspeli da obore lidera Atlantika i sačuvaju prednost na osmom mestu, poslednjem koje donosi plej of. Pero Antić je ubacio 8 poena i imao 4 skoka. Kod Reptorsa DeRozan je brojao do 29.

U Sakramentu takođe prvi tripl dabl karijere za Ajsiju Tomasa. Bek Kingsa je ubacio 24 poena, imao 11 skokova i 10 asistencija. Domaćin je uspeo da se vrati u meč protiv Vašingtona u poslednjoj četvrtini i da prevlada u produžetku. Vizardsi su izgubili četiri puta u nizu u "Slip Trejn Areni", imali su utakmicu u rukama, igraju dobro, 10 pobeda u 13 mečeva, ali su izgubili dvocifrenu prednost u poslednjoj četvrtini, da bi u meču punom preokreta spasili -5 u finišu, ali ipak izgubili.

Priliku je dobio Nedović, ali je za nešto više od tri minuta ostao bez učinka. Voriorsi su bili bez Igodale, Boguta i Džermejna O'Nila, njih je Mark Džekson odmarao, Golden Stejt je pobedom ostao na šestom mestu, Portland im beži utakmicu i po, a toliku prednost Voriorsi imaju nad sedmoplasiranim Dalasom. Meč je rešen serijom 18:4 i trojkama Karija i Tompsona u trećoj četvrtini. Bekovi domaćih su kombinovali 43 poena, Dejvid Li dodao još 20, pa u drugom poluvremenu pobeda nije dolazila u pitanje. U Medžiku Vučević 15 poena i 5 skokova.