• Autor: Boris Jovanović

• 18. novembar 2012.

• 08:46

I bolesni Lebron Džejms je bolji nego kad ne igra uopšte, na Pacifiku Klipersi dele lekcije. Favoriti noćas više nego sigurni...

Klipersi igraju odlično, stvari podsećaju na 2005. kada su dobili 9 od prvih 11 mečeva u sezoni i kasnije završili regularni deo sa 47-35. Te godine ih je pobeda delila od finala Zapada. Ova franšiza nema velikih sećanja, pa igre ove godine možemo da uporedimo jedino sa tim retkim iskorakom iz prosečnosti.

Zanimljivo da su slavili protiv timova koji su prošle godine vodili glavnu reč, poput San Antonija, Majamija i Lejkersa. Jedina dva meča su izgubili od Golden Stejta i Klivlenda ekipa koje nisu u prethodnom šampionati ni stigli do plej ofa.

Što je protivnik bolji, oni su jači, noćas su pretrčali Čikago, već u prvom poluvremenu imali su solidnu prednost, ona je tokom treće četvrtine rasla, Bulsi nisu imali dovoljno energije da se suprotstave. Blejk Grifin je 12 od 26 poena ubacio u poslednjoj četvrtini, kada je domaćin odbio napad gostiju i mirno priveo meč kraju.

Lebron Džejms na 50% svoje snage je bolji nego kad ne igra uopšte. Tako barem "kralj" Džejms sebe vidi. Iako se razboleo, morao je na parket jer je Vejd povređen. Lebron je ubacio 21 poen, a oslabljeni šampion je stigao do pobede u Arizoni. Odličan je bio Kris Boš sa 24 poena, promašio je samo dva šuta čitave večeri. Sansi su jurili prednost čitave večeri, imali šansu na 88 - 90 da se vrate, ali su promašili ključni napad na 2:11 pre kraja. Posle toga novu priliku nisu dobili.

Kod poraženih Dragić 12 poena, 8 asistencija, 5 skokova.

San Antonio je ubacio najviše poena u sezoni, 126, lako su dobili Denver u jednoj od onih utakmica u kojima Greg Popović ima luksuz da odmara Parkera i Dankana, stubovi tima su igrali nešto više od dvadeset minuta. Manu Đinobili je ubacio 20 poena, a Nagetsi nisu imali šansu, ovo je njihov treći poraz u nizu, šesti u deset mečeva.

Milvokiju nije bilo lako protiv Hornetsa, gosti su smanjili u finišu na -2, zahvaljujući top rukiju Dejvisu, ali je Monta Elis najbolje sačuvao za kraj. Ubacio je 6 od ukupno 22 poena u poslednja dva minuta i nekako priveo meč kraju.

Kavsi su u lošoj seriji, izgubili su pet u nizu, noćas je pobedu iz Ohaja odneo Dalas. Dve serije od po 9 - 0 u poslednjoj četvrtini su prelomile meč, nisu pomogla ni 26 poena Kajrija Irvinga. Mavse je predvodio O-Džej Majo sa 19 poena, a u tim se posle povrede vratio i iskusni Šon Merion.

Memfis nastavlja da pobeđuje, protiv Šarlota je bilo lakše nego u prethodnim utakmicama, na 8 - 1 su posle noćašnjeg trijumfa. Predobri su za Hornetse, Konli je ubacio 20 poena, Rendolf 18 uz 12 skokova, čak petorica "Grizlija" su imala dvocifren broj koševa, tu Šarlot ne može ništa. Domaćin je u finišu ublažio poraz, ali je Memfis mirno priveo meč kraju.

Vašington je izgubio i osmi meč u nizu, jedini nemaju pobedu u NBA ove sezone. Pobedu iz prestonice odnela je Juta, koja je na taj način završila turneju od četiri meča. Iako jedva čekaju da vide kuću, "Džezeri" su profesionalno odradili posao, doduše napravili su 19 grešaka, ali i tako se pobeđuje, kad je rival slab. Al Džeferson je ubacio 21 poen, bilo je napeto u poslednjoj četvrtini, međutim onda su Vizardsi posle 65 - 65, pogodili 4 od 19 šuteva i sami sebi presudili.

Jan Veseli je bio u petorci, 5 poena, 5 skokova, po 2 asistencije i blokade za 22 minuta u igri.

U tim Bostona se vratio Radžon Rondo, po drugi put ove sezone je napravio 20 asistencija. Boston je stvorio prednost u prvom poluvremenu, Dok Rivers je kombinovao, Garnet je odigrao svega 17 minuta, ali i u ubacio 15 poena. Nekoliko puta Reptorsi su pokušavali da se vrate, bez efekta.