Kvalifikacije za SP: Rusija bolja od Vujoševićeve BiH, Grci se mučili sa Britancima

20:15

U okviru četvrtog kola kvalifikacija za Mundobasket, danas je odigrano još sedam duela.

fiba.basketball

Rusi su slavili u Permu protiv selekcije Bosne i Hercegovine rezultatom 70-53.

Tesno je bilo u prvih 20 minuta, ali je domaćin na odmor otišao sa četiri poena viška, da bi u trećem kvartalu bilo i odlučeno pitanje pobednika.

Domaćin taj deo igre dobija sa 21-6 i u poslednjih 10 minuta ulazi sa, ispostaviće se nedostižnih, 19 poena viška.

Pobednički sastav je predvodio Vitali Fridzon sa 16 poena, 13 je dodao Zubkov, po 11 su upisali Karašev i Hvostov, dok je dvocifren sa 10 bio i Dima Kulagin.

U redovima BiH raspoložen je bio samo Džanan Musa, koji je Rusima ubacio 26 poena.

Obe selekcije sada imaju skor 2-2 i nalaze se iza Francuske na tabeli grupe E.

Neizvesno je bilo u Iraklionu, gde je Grčka ugostila selekciju Velike Britanije. Domaćin je nakon velike borbe slavio sa 75-70, te su upisali u četvrtu pobedu u kvalifikacijama.

Prvo poluvreme pripalo je gostima, koji su nakon 20 minuta imali sedam poena viška.

U poslednjih 10 minuta ušlo se sa pola koša viška za domaćina, ali je Britanija ubrzo preokrenula rezutat.

Grci ipak u završnici vraćaju stvari na svoje mesto, dolaze do novog preokreta na kraju i do pobede.

U selekciji Grčke istakli su se Burusis i Vasilopulos sa po 15 poena, 14 je dodao Atinaiu, dok je 12 poena upisao Margaritis.

Kod Britanaca 16 poena Dena Klarka, 12 je dodao Nelson, dok je 11 uz 10 skokova imao Olaseni.

Svi rezultati danas odigranih mečeva četvrtog kola kvalifikacija za Mundobasket:

Francuska - Belgija 64-49