Kvalifikacije za SP: Nova bruka Hrvatske, Gruzija očekivano slavila u Austriji, Španci jedva do trijumfa u Minsku!

petak 23.02.2018.
19:56

Nastavljene su kvalifikacije za Mundobasket u Kini, evo prvih današnjih rezultata.

fiba.basketball

Hrvatska je doživela i treći poraz u kvalifikacijama, nakon Italije i Holandije, ovoga puta doživeli su poraz u dvorani "Krešimir Ćosić" od Rumunije, bilo je 56-58 za goste.

Ekipe su se u prvom poluvremenu smenjivale u vođstvu, da bi početkom trećeg kvartala Hrvatska došla do 12 poena viška i činilo se da će rutinski privesti posao kraju.

Ipak, Rumuni se nisu predavali, spustili su razliku na samo pola koša u poslednjem napadu treće četvrtine, da bi već na startu odlučujuće deonice došli i do preokreta.

Usledila je rezultatska klackalica, ali Rumunija potom dolazi do osam poena viška i do kraja uspeva da zadrži prednost i tako priredi prvorazrednu senzaciju u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, koje se 2019. godine održava u Kini.

Kod Rumuna najbolji Kuti sa 16 poena, 13 je dodao Cate.

U selekciji Hrvatske 19 poena Hrvoja Perića, 11 je dodao kapiten Luka Žorić.

U okviru grupe G, u kojoj se nalazi i reprezentacija Srbije, Austrija je ugostila Gruziju, a gosti su slavili sa 64-78.

Vodili su Gruzini od prvog do poslednjeg minuta, razlika u kvalitetu bila je evidentna, te je selekcija Gruzije zasluženo došla do prvog trijmfa u kvalifikacijama.

Predvodili su ih naturalizovani Dikson Junior sa 23 poena, mladi centar Mege Goga Bitazde se 12, kao i Berišvili sa 10 postignutih poena.

U selekciju Austrije 23 poena Klepeiša, koji je bio jedini dvocifren u poraženom sastavu.

Španci su nakon velike borbe slavili na gostovanju u Belorusiji, bilo je 82-84 za izabranike Serđa Skariola.

Dobili su Španci prvi kvartal sa 15-25 i činilo se da će rutinski slaviti u Minsku, ali je domaćin već u drugoj deonici pokazao da se neće predati.

Spustili su deficit na šest poena, potom i na četiri pred poslednjih 10 minuta.

Španci uspevaju da se odlepe na 12 razlike sredinom deonice i činilo se da će završiti posao, ali je Belorusija u finišu uspela da priđe na pola koša zaostatka.

Na pet sekundi do kraja je Kolom bio polovičan sa linije penala, ali to je ipak bilo dovoljno za trijumf Španaca u Belorusiji.

U pobedničkom sastavu najefikasniji upravo plej Uniksa Kolom sa 17 poena, pratili su ga Fran Vaskez sa 14, Beiran sa 13 i Serhi Vidal sa 10 poena.

U selekciji Belorusije 18 poena Kudrautsava, 15 je dodao Ljutič, dok je 12 upisao Beliankov.