Kup Koraća - Partizan na FMP, "večiti derbi" moguć u 1/2 finalu!

• 02. februar 2016.

• 13:32

Žrebom u "kući košarke" određeni su četvrtfinalni parovi završnog turnira "Kupa Radivoja Koraća". Branilac trofeja izvukao Smederevo, Partizan "dželata" iz 2014. godine.

Kup Koraća - Partizan na FMP,
Finalni turnir Kupa Radivoja Koraća i ove godine će biti održan u hali "Čair", a današnjim žrebom u "kući košarke" određeni su četvrtfinalni parovi.

Prema propozicijama takmičenja u četvrtfinalu nisu mogli da se sastanu timovi iz Jadranske lige, odnosno iz Košarkaške lige Srbije pa smo tako dobili sledeće parove:

18. februar
Mega Leks - Konstantin
Partizan NIS - FMP

19. februar
Crvena zvezda Telekom - Smederevo
Metalac - Borac

Crvena zvezda Telekom brani trofej osvojen prošlog februara u "Čairu" kada je u finalu savladala ekipu Mega Leksa rezultatom 80:74.

Partizan je najtrofejniji klub u Kup takmičenju sa 13 trofeja, dok Crvena zvezda ima pet manje. Od kada nacionalni Kup nosi naziv slavnog Radivoja Koraća Partizan i Crvena zvezda su osvojili po pet trodeja, a tri puta je slavio FMP iz Železnika.

Završni turnir Kupa Radivoja Koraća počinje 18. februara kada su na programu prve dve četvrtfinalne utakmcice. Druga dva četvrtfinala su na programu 19. februara, a polufinale dan kasnije.