KRK - Zvezda u finalu, Radnički opet prokockao šansu!

• 08. februar 2014.

• 18:55

Košarkaši Crvene zvezde braniće trofej Kupa Radivoja Koraća u nedeljnom finalu, pošto su u prvom polufinalnom susretu savladali kragujevački Radnički. Neizvesna borba vođena do samog kraja, ali više koncentracije imali su Beograđani.

Duel Crvene zvezde i Radničkog opravdao je očekivanja, ponovo smo gledali njihov neizvestan duel, ali je ponovo kao pobednik izašla Crvena zvezda. Ovog puta, bilo je 82:78, za plasman u finale Kupa Radivoja Koraća.

Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri, Zvezda je uglavnom imala blagu prednost i tim tempom se nastavilo i u drugoj deonici.

Ali, u finišu tog dela igre, došlo je do prvog velikog pada u igri Radničkog, pa Zvezda posle vođstva od 36:33 pravi seriju 10:1 i rezultatom 46:34 odlazi na odmor.

To je bila i najveća prednost crveno-belih u ovom meču, ali drugo poluvreme je vratilo veliku rezultatsku neizvesnost.

Da će tako biti, najavio je Sava Lešić, trojkom za prve poene u nastavku, čime je započela sjajna serija Kragujevčana od čak 13:0, pa je posle trojke Marka Marinovića na semaforu stajalo 46:47 u 23. minutu utakmice!

Krenuo je šut ekipi Miroslava Nikolića, pogađali su iz svih pozicija, a s tim u vezi, posebno je ilustrativna bila trojka Stefana Jovića, koji je bilo bliži centru igrališta nego liniji za tri poena.

Radnički je u dva navrata u finišu treće četvrtine stizao na ''plus šest'', ali je Zvezda uspela da se vrati u poslednjoj deonici i napravi preokret.

Kada je bilo najvažnije, na ulasku u sam finiš, Zvezda je uhvatila svoj ritam, dok su Kragujevčani neodoljivo podsetili na onaj meč u polufinalu završnog turnira ABA lige prošle godine, kada su protiv istog rivala prokockali vođstvo u poslednja dva minuta.

Imao je Radnički vođstvo 72:69 na oko tri minuta do kraja, a onda Zvezda pravi seriju 9:1 i u poslednji minut ulazi vođstvom 78:73.

Miroslav Nikolić je tražio tajm-aut, koji se pokazao delotvornim, jer u narednom napadu Marko Marinović pogađa trojku za 78:76!

Usledio je i Radonjićev tajm-aut, a onda, na 39 sekundi do kraja, Demarkus Nelson pravi faul u napadu nad Marinovićem!

Kragujevčani su sledeći napad pokušali da reše pokušajem Lešića za tri poena, ali on nije bio precizan, posle čega Nelson pogađa oba bacanja na drugoj strani, za 80:76, na 15 sekundi do kraja.

Novi tajm-aut Nikolića rezultirao je pogocima Kalinića sa penala za 80:78, došlo je i do koškanja na obe strane, dosuđenih tehničkih grešaka, a sve dileme otklonio je Lazić, koji je oba puta bio precizan sa penala za konačnih 82:78.

Na kraju, Demarkus Nelson najefikasniji u Zvezdi sa 21 poenom, dok je Raško Katić upisao 16, uz osam skokova. Dodajmo i da Boban Marjanović nije ulazio u igru.

Kod Radničkog, 21 poen postigao je borbeni plejmejker Marinović, a Sava Lešić 13. Od ststističkih podataka, pomenimo i da su Kragujevčani imali čak 31 pokušaj za tri poena, od čega su 10 puta bili precizni.

Zvezda sada čeka protivnika u finalu, a to će biti bolji iz duela Mega Vizura - FMP, od 21 čas.