Kragujevčani po starom, i ''Krstaši'' im uzeli bodove!

• 28. mart 2012.

• 20:43

Košarkaši kragujevačkog Radničkog nastavljaju sa lošim igrama na svom parketu. Posle niza poraza u ''Jezeru'' tokom ABA lige, isti trend je nastavljen i u domaćem šampionatu. Bodove iz Kragujevca večeras je odnela ekipa beogradskog BKK Radničkog.

Posle ''tesne'' pobede nad Vojvodinom u Novom Sadu u prvom kolu, košarkaši kragujevačkog Radničkog priredili su još jedno razočaranje svojim navijačima.

Oni su večeras poraženi na svom parketu od BKK Radničkog rezultatom 81:70, pa sada obe ekipe imaju polovičan učinak posle dva odigrana kola u Superligi Srbije.

U prvoj četvrtini, Kragujevčani su stekli solidnu prednost koja se kretala oko šest poena razlike, međutim, pad je počeo u drugoj deonici.

Gosti su igrali sve bolje i na poluvreme otišli u egalu - 40:40. Slična slika i u nastavku. Domaći neorganizovani i sve više nervozni, što Beograđani koriste da polako stiču sve ubedljiviju prednost.

Na pet minuta do kraja gosti vode sa sedam poena razlike (60:67). Kragujevčani uspevaju da se približe na tri poena zaostatka. Više od toga nisu mogli, ''Krstaši'' su se u samom finišu ponovo odlepili na ''plus šest'' i njihova pobeda više nije dovođena u pitanje. Na kraju, gosti slave dvocifrenom razlikom - 70:81!

Očigledno je već duže vreme da u ekipi Mute Nikolića mnogo toga ne funkcioniše. Ni angažovanje pojačanja ne donosi rezultate i utisak je da je kragujevački tim u sve većoj krizi...

Večeras je u njihovim redovima Birčević bio najefikasniji sa 17 poena, dok su Amerikanci Sajmon i Skot upisali po 13. U pobedničkoj ekipi Kitanović je postigao 19, a Petrović 14 poena.