Kragujevački Radnički pobedio sa 84 razlike, ovacije gostima!

• 14. decembar 2015.

• 18:32

• Izvor: Sportske.net, kkkradnicki.com

Kragujevački košarkaški klub Radnički nastavlja da grabi ka višem rangu takmičenja. Ekipa Nenada Milojevića je proteklog vikenda u svom ''Jezeru'' bila veoma ubedljiva, ali nije samo rekordna pobeda jedini utisak sa ove utakmice.

Rival Kragujevčanima bila je ekipa Kopaonika iz Brusa, a razlika u kvalitetu ova dva tima je u potpunosti ilustrovana u konačnom rezultatu - 154:70 (50:14, 39:17, 34:20, 31:19) u korist Radničkog.

Ovim trijumfom Radnički se učvrstio na čelu tabele Druge lige Zapad 2, sa dve pobede više od prvog pratioca, ekipe Paraćina.

Ipak, poseban utisak sa ove utakmice je način na koji su gosti dočekani i ispraćeni od strane domaćih navijača.

Jedan od najlepših trenutaka dogodio se u završnim minutima utakmice, a u glavnoj ulozi bio je mlađani košarkaš gostiju Pavle Kojić, rođen 2001. godine.

Fizički neravnopravan u odnosu na rivale, ali samouveren, iz drugog pokušaja je ubeležio dva poena, posle čega je usledio veliki aplauz sa svih tribina kragujevačkog ''Jezera'', nastavljen i po završetku utakmice.

Ovaj momak se zatim popeo i na tribinu sa najvatrenijim navijačima Radničkog, koji su ga najsrdačnije pozdravili.

A ono što Kragujevčane čeka u sledećem kolu jeste derbi sa drugoplasiranim Paraćinom, takođe u ''Jezeru''. Ova utakmica na programu je u petak od 19 časova i 30 minuta.