Konačan rezultat, 2:0! I to na semaforu...

• Autor: Boris Jovanović

• 04. februar 2015.

• 14:42

U Americi su uspeli da izjednače rekord u broju koševa na jednoj srednjoškolskoj utakmici. Helenio Herera bi bio ponosan na ovaj "katenaćo" iz Alabame. Priča deluje neveorvatno, ali je istinita.

Utakmica između Bib Kauntija i Brukvuda će sigurno ući u istoriju. Konačan rezultat je bio 2:0, postignut je u prvih 15 sekundi, domaći su promašili trojku, uz ofanzivan skok su usledili poeni, niko nije mogao da pretpostavi da će biti poslednji na meču.

Dakle, Brendon Rutledž je rešio meč, a ono što se posle toga dešavalo ušlo je u istoriju.

Domaći Bib je čuvao vođstvo, kako kaže njihov trener imali su četiri meča za šest dana i želeo je da malo poštedi svoj tim jurnjave. U pitanju su srednjoškolski timovi, Alabama je kao i čitav jug Amerike zaražena ovom igrom, pa je jasno zbog čega su svi zapanjeni.

Naime, gosti su takođe zbog teškog rasporeda bili umorni, pa su čuvali loptu do kraja prve četvrtine, probali da izjednače sa zvukom sirene, ostalo je 2:0.

Imali su loptu i na startu druge četvrtine, ponovo je držali čitav period, još jednom probali da izjednače, ali je Bib Kaunti otišao na odmor sa vođstvom.

Nastavak?

U trećoj četvrtini je domaćin koji je vodio, držao loptu i sačuvao prednost. Njihova je lopta bila i u poslednjem periodu, ali je u finišu nastala drama, gosti su počeli da jure, kako bi uzeli loptu i izjednačili, pravili su prekršaj za prekršajem, na kraju je domaćin šutirao, promašio, ali nije bilo dovoljno vremena da Brukvud uzvrati.

Ukupno je domaćin imao četiri šuta, gosti tri, računajući i onaj očajnički sa zvukom sirene za kraj, ostalo je 2:0.

Ovim je izjednačen rekord, svojevremeno je 1977. jedna srednjoškolska utakmica završena takođe rezultatom 2:0.

Publika je inače bila ljuta, roditelji zapanjeni onim što se dogodilo, a vi se verovatno, kao i mi, kada smo prvi put pročitali izveštaj pitate kako je ovo moguće.

Jednostavno, nema ograničenja napada, takva su pravila lige. Doduše, nikome nisu pale na pamet ovakve stvari, ali za razliku od Alabame, recimo u Kaliforniji je napad ograničen na 30 sekundi, a tako je u velikoj većini država.

Sada se razmatra promena pravila, utakmica će ući u istoriju, inače kada su ovi timovi igrali u novembru, Brukvud je dobio 40:38. Sada im se Bib Kaunti revanširao za poraz.