sreda 10.10.2018.
20:56

Večeras odigrana i poslednja utakmica drugog kola Grupe C Evrokupa.

Sportske.net

Podsetimo, juče je Partizan savladao ekipu Zenita sa 89:82, francuski ASVEL je na svom terenu bio bolji od Trenta (75:61), a večeras je Valensija kao gost savladala ekipu Turk Telekoma rezultatom 72:67 i tako ostala jedina ekipa bez poraza u ovoj grupi.

Posle prvog poluvremena je delovalo da bi Turk Telekom mogao da dođe do prve pobede, imali su domaći sedam poena prerdnosti posle prvih 20 minuta (38:31), ali u trećoj četvrtini Valensija je ''dodala gas'', preuzela potpunu kontrolu na terenu, dobila ovaj deo igre sa 24:11 i stekla prednost koju je do kraja uspešno održala.

Vil Tomas je sa 16 poena bio najefikasniji u ekipi Valensije, pratili su ga Met Tomas sa 13 i Bojan Dubljević sa 12 poena. Uz njih, ogroman doprinos trijumfu Valensije dao je Sem Van Rosom sa osam poena, pet skokova i 12 asistencija.

U ekipi Turk Telekoma, naš Vladimir Štimac je upisao šest poena i devet skokova, a najefikasniji su bili Silven Landesberg sa 16, Keni Gebrijel sa 15 i Ti Džej Kempbel sa 13 poena.

U sledećem kolu, Partizan će gostovati vodećoj Valensiji, taj meč je na programu 17. oktobra.